Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Neviem, či bolo pri zriaďovaní blogov na Abclinuxu účelom, aby sa v nich nachádzali zápisy takéhoto charakteru - bez informačnej hodnoty atď.Jelikoz blogy jsou z definice osobni denicky, tak jejich ucel byl asi umoznit osobni zapisy. Mne taky nektere zapisy vice stvou nez potesi, ale tak je to s blogy uplne vsude. Ale zase narozdil od vas mam za to, ze "informacni hodnoty" by meli jejich autori psat na tomto portalu uplne nekam jinam: do clanku, diskuse, FAQ, ucebnice, slovniku. Uz jsem to kdysi rozebiral. Sice by denickove zapisy mohly byt "inteligentnejsi", ale to zalezi na autorovi (a diky skvele moznosti blokovat prispevky podle autora, muzete si ty "cerne ovce" pohodlne odstranit z osobniho vzhledu abclinuxu).
Souhlasím, každý najde tu svou hodnotu v něčem jiném. A doufám, že se většina časem vypracuje, tj. vylíhne z nepodstatných poznámek k něčemu kvalitnějšímu. Krása života (a bolest ) je v poznávání.
Já to zatim řešim tak, že mam dvě partišny, když jsem si jeden linux rozvrtal nebo "něco", tak na druhou partišnu nainstalil ovější verzi a jedeme dál. Pak se k tomu zkoušim vracet, občas. Spíš si na to už ale neudělam čas. Taky se mi stalo, že jsem zapomněl, že mam něco jako hda10, řikam si, že to přece takhle nejde, hraju si s lilem a pak jsem to vzdal a nahrál tam MDV2006 - a pak jsem na to přišel, na to hda10.
Tiskni
Sdílej: