Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Tiskni
Sdílej:
Neviem, či bolo pri zriaďovaní blogov na Abclinuxu účelom, aby sa v nich nachádzali zápisy takéhoto charakteru - bez informačnej hodnoty atď.Jelikoz blogy jsou z definice osobni denicky, tak jejich ucel byl asi umoznit osobni zapisy. Mne taky nektere zapisy vice stvou nez potesi, ale tak je to s blogy uplne vsude. Ale zase narozdil od vas mam za to, ze "informacni hodnoty" by meli jejich autori psat na tomto portalu uplne nekam jinam: do clanku, diskuse, FAQ, ucebnice, slovniku. Uz jsem to kdysi rozebiral. Sice by denickove zapisy mohly byt "inteligentnejsi", ale to zalezi na autorovi (a diky skvele moznosti blokovat prispevky podle autora, muzete si ty "cerne ovce" pohodlne odstranit z osobniho vzhledu abclinuxu).
Souhlasím, každý najde tu svou hodnotu v něčem jiném. A doufám, že se většina časem vypracuje, tj. vylíhne z nepodstatných poznámek k něčemu kvalitnějšímu. Krása života (a bolest ) je v poznávání.
Já to zatim řešim tak, že mam dvě partišny, když jsem si jeden linux rozvrtal nebo "něco", tak na druhou partišnu nainstalil ovější verzi a jedeme dál. Pak se k tomu zkoušim vracet, občas. Spíš si na to už ale neudělam čas. Taky se mi stalo, že jsem zapomněl, že mam něco jako hda10, řikam si, že to přece takhle nejde, hraju si s lilem a pak jsem to vzdal a nahrál tam MDV2006 - a pak jsem na to přišel, na to hda10.