Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
conky
(vylepsene torsmo
).
Do ted jsem pouzival klasicke fonty, ale pro muj ucel nyni potrebuji zapnout Xft. V pohode funguje, fonty jsou vyhlazene a citelnejsi, ale nemuzu tam za boha dostat enkodovani iso8859-2. Nevim jak to k tomu nastavit.
Muj konfiguracni radek vypada takto a zadny parametr encoding mi tam nefunguje.
xftfont Comic Sans MS:weight=bold:size=14Urcite to tam nejak musi jit, ale proste netusim jak. Ocividne s tim nikdy nikdo nemel problem, jelikoz jsem nikde na inetu nenasel jedinou podobnost.
.conkyrc
nastavit override_utf8_locale yes
a řetězce k zobrazení kódovat v utf8 recode iso88592..utf8 soubor
. Já odobně naložil s češtinou do micq, neboť překlad byl právě v utf-8 a já to pozřeboval do ISO-8859-2
recode
nebo pomocí iconv -f latin2 -t utf8 input > output
. Toho smajlíka jsem tam dal, protoze mi tenhle postup přijde dost uhozenej, kvůli fungující češtině v takové blbůstce jako conky překódovávat řetězce do utf8, když (ja je napsáno o kousek níž) by mělo fungovat přidání toho řetězce encoding do jména fontu. To jsem samozřejmě taky zkoušel a bez výsledku. Čert ví kde je chyba.
iconv
nedas vstupni soubor, tak bere standardní vstup.
Jinak na ten zdrojak jsem koukal taky, nic moc.
encoding
, takže Váš příklad by pak mohl vypadat takhle (netuším, jestli zbytek syntaxe máte dobře, jestli to nechce uvozovky atp., protože Conky nezmám, neznám):
xftfont Comic Sans MS:weight=bold:size=14:encoding=iso8859-2Nicméně mě to bohužel na PekWM nezabralo, ale protože mě to až tak nepálí, dál jsem nezkoumal, kdo za to může (libXft nebo PekWM).
V prvním příspěvku jsem psal, že jsem zkoušel všechny možný variace toho "encoding"... bohužel taky bez úspěchuAha, omlouvám se, četl jsem koukám příliš ledabyle a bez dostatečného pochopení dotazu. Někdy jsem moc zbrklý. :( Ale ono by to fungovat mělo, takže je otázka, kdo je na vině. Zda Conky nebo Xft (implementace nebo pouze konfigurace). To ovšem znamená, že se v tom budete muset trochu více povrtat. A to chce čas. :( Ale když na něco přijdete, určitě si to nenechte pro sebe... :)
Tiskni
Sdílej: