Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
conky
(vylepsene torsmo
).
Do ted jsem pouzival klasicke fonty, ale pro muj ucel nyni potrebuji zapnout Xft. V pohode funguje, fonty jsou vyhlazene a citelnejsi, ale nemuzu tam za boha dostat enkodovani iso8859-2. Nevim jak to k tomu nastavit.
Muj konfiguracni radek vypada takto a zadny parametr encoding mi tam nefunguje.
xftfont Comic Sans MS:weight=bold:size=14Urcite to tam nejak musi jit, ale proste netusim jak. Ocividne s tim nikdy nikdo nemel problem, jelikoz jsem nikde na inetu nenasel jedinou podobnost.
.conkyrc
nastavit override_utf8_locale yes
a řetězce k zobrazení kódovat v utf8
recode iso88592..utf8 soubor
. Já odobně naložil s češtinou do micq, neboť překlad byl právě v utf-8 a já to pozřeboval do ISO-8859-2
recode
nebo pomocí iconv -f latin2 -t utf8 input > output
. Toho smajlíka jsem tam dal, protoze mi tenhle postup přijde dost uhozenej, kvůli fungující češtině v takové blbůstce jako conky překódovávat řetězce do utf8, když (ja je napsáno o kousek níž) by mělo fungovat přidání toho řetězce encoding do jména fontu. To jsem samozřejmě taky zkoušel a bez výsledku. Čert ví kde je chyba.
iconv
nedas vstupni soubor, tak bere standardní vstup.
Jinak na ten zdrojak jsem koukal taky, nic moc.
encoding
, takže Váš příklad by pak mohl vypadat takhle (netuším, jestli zbytek syntaxe máte dobře, jestli to nechce uvozovky atp., protože Conky nezmám, neznám):
xftfont Comic Sans MS:weight=bold:size=14:encoding=iso8859-2Nicméně mě to bohužel na PekWM nezabralo, ale protože mě to až tak nepálí, dál jsem nezkoumal, kdo za to může (libXft nebo PekWM).
V prvním příspěvku jsem psal, že jsem zkoušel všechny možný variace toho "encoding"... bohužel taky bez úspěchuAha, omlouvám se, četl jsem koukám příliš ledabyle a bez dostatečného pochopení dotazu. Někdy jsem moc zbrklý. :( Ale ono by to fungovat mělo, takže je otázka, kdo je na vině. Zda Conky nebo Xft (implementace nebo pouze konfigurace). To ovšem znamená, že se v tom budete muset trochu více povrtat. A to chce čas. :( Ale když na něco přijdete, určitě si to nenechte pro sebe... :)
Tiskni Sdílej: