Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Hledám způsob, jak vzdáleně vypnout nebo restartovat stanici s MS Windows (samozřejmě z linuxu). Pomocí VNC nebo Remote Desktop to není to pravé - je to pomalé a navíc musím sahat na Okna
Možností je nainstalovat SSH server, ale žádný nativní, který by byl zdarma jsem nenašel a instalovat cygwin se mi moc nezamlouvá.
- ochrana heslem (aby to nemohl vypnout kdokoli)
- funkční i v případě, že nikdo není přihlášen (tedy asi windowsí služba)
- na straně linuxu řádková utilita
Tak s linuxem toho má společné hodně. Utilitek pro win-win je celá řada. Těžko mi někdo na windowsovém fóru poradí lin-win utilitu. Myslím, že je celkem velká šance, že zde bude nějaký linuxák - správce sítě, kde jsou i windows stanice. A myslím, že problém jednoduše restartovat několik win-počítačů nebude tak neběžný..
Jestli máš s tímhle dotazem nějaký problém, tak ho nahlaš administrátorům (klikni na Admin), nechť rozhodnout oni. Myslím si ale, že není co řešit..Dá se ale ten telnet nějak omezit, aby se daly spustit pouze dané příkazy (ten shutdown)? Pokud ne, tak je to celkem nepříjemné.. Když mi někdo bude po síti vypínat počítač, tak je to sice blbé, ale přijdu na to a podniknu protiopatření. Když si někdo stáhne moje data a pak je ještě ze srandy smaže, tak už je to horší..
Nezlob se, ale otázku považuji dále za nevyřešenou. Každopádně moc děkuju za snahu.
, z toho se dá spustit pak třeba FAR a dá se přes to docela pěkně řádit. Ale možná jde telnet překonfigurovat, aby se spouštělo i něco jiného... Jsou to ale skoro čtyři roky, co jsem si s tím hrál, takže jsem toho už hodně zapomněl.
/WINDOWS. Návod k použití shutdownu se dá najít přes Google - nebudu odkazovat na MS.
)
$ find /mnt/win -name "shutdown*" /mnt/win/WINDOWS/system32/dllcache/shutdown.exe /mnt/win/WINDOWS/system32/shutdown.exeněkde jsem to ale četl, a bez stažení a hození do /WINDOWS to nešlo :/
rpcclient z balíku samba, viz man (nikdy jsem to nezkoušel).
Díky moc, to bude asi ono. Škoda, že to nemohu hned vyzkoušet. Podle tohoto se to dá udělat pomocí:
rpcclient -S ntbox -W ntbox -U user%passwd -c shutdownDěkuji za pomoc všem zúčastněným a omlouvám se za win-dotaz. Příště už to bude sólo pro linux bez windowsí kakofonie.
man , nebo i info .
Tiskni
Sdílej: