Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Když k tomu dojde, vše se ukončí, kromě hlavního procesu - mplayer/mencoder jede dál.
Potřeboval bych poradit, jak z funkce na pozadí zastavit hlavní proces. Kill $$ nezabírá. Mám to asi takto:function ukoncit() {hlídací smyčka, pokud bylo stisknuto vypínací tlačítko, tak kill $$} ukoncit & mencoder...Předem děkuji.
killall
, akorat se musi davat bacha na to, aby nebyl zapnuty jiny mencoder
Skript však běží dál, a po chvíli se spustí 2 průchod mencoderu. Jak zastavit i ten ?
Obejdu se už bez smyčky:
function k_n_dcop() { killall -kill mplayer killall -kill lame killall -kill mencoder clear echo "Ukončuji program" dcop $dcopRef close echo kdialog --msgbox "Program byl předčasně ukončen\nDěkuji za použití\ programu VIDEO > AVI !\nNashledanou" --title "VIDEO > AVI !" & echo "Program byl předčasně ukončen" echo "Děkuji za použití programu VIDEO > AVI !" echo "Nashledanou" echo kill -s 9 $$ exit }
Jinak souhlasím, že killall je prasárna (zvláště mně štve, že to ukončí i jiné mplayery a spol). Budu samozřejmě rád, když to půjde jinak.
function ukoncit() {hlídací smyčka, pokud bylo stisknuto vypínací tlačítko, tak kill $1} mencoder... & ukoncit $! &Navic bys mohl pockat, jestli se proces ukonci, a kdyby ne, poslat mu sigkill.
function ptree() { local ii for ii in `ps --ppid $1 --no-heading -o pid` do ptree $ii done echo $1 }Kdyz das misto "echo $1" "kill $1" nebo "kill -9 $1", melo by to zlikvidovat cely strom procesu vychazejici z procesu, jehoz pid zadas jako parametr. Pozor, muze to byt nebezpecne
#!/usr/bin/env python import sys,os,subprocess,signal pids = [] def run(command): process = subprocess.Popen(command) pids.append(process.pid) def konec(): for pid in pids: os.kill(pid, signal.SIGTERM) sys.exit() run(['sleep', '20']) run(['sleep', '20']) konec()Ten program spustí "na pozadí" nějaké procesy (v tomto případě sleep 20) a před ukončením hlavního programu projde pole se schovanými pidy a všechny postupně ukončí. To, co jsem napsal, je z hlediska pythonu prasárna - neodchytávám výjimky a používám globální proměnnou, ale v bashi se to tak píše běžně.
Tiskni
Sdílej: