Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
xfs
, ale já ho mimo /boot
dávám všude fsck
na 80 GB asi nebude hned… vfat
jedině v nouzi nejvyšší, výkon bude bídný, není tam možnost používat přístupová práva atd.
explore2fs
. Stává se ze mě linuxový pamětník, budu dětem vyprávět, že pamatuju doby, kdy na ext2 nešlo ve Windows zapisovat a na NTFS to nešlo v Linuxu… ext2
vysvětlím snadno jako praprapradědečka ext20
; Windows
to je ten systém, co řídí atrakce v domu hrůzy, kam se bojí i majitel, protože neví, co to udělá; a vzhledem k tomu, že WinFS byl jako FS odpískán, NTFS ve Windows ještě asi nějakou dobu bude…
Doufám, že mi Windows na notebooku, odkud teď píšu, zase předvedou nějaké představení jako včera, když jsem se o ně v nějakém příspěvku otřel a pak počítač vypínal. Když jsem dal počítač uspat na disk, Windows ho a sebe přivedly do takového stavu, že si půlka systému myslela, že probíhá uspávání, a druhá půlka si myslela, že se normálně pracuje. Na druhý pokus už jsem měl v nabídce jen vypnout nebo uspat do paměti. Neměl jsem tu odvahu riskovat druhou možnost. Tak že bych to dneska zkusil, co to udělá, když z pohledu systému v průběhu uspávání na disk se aktivuje uspávání do paměti? Pokud mě paměť neklame, tak efektivní práce s velkými soubory byla vždy hlavním reklamním trhákem XFS..Zial, iba reklamnym trhakom.
Tiskni
Sdílej: