Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
xfs
, ale já ho mimo /boot
dávám všude fsck
na 80 GB asi nebude hned… vfat
jedině v nouzi nejvyšší, výkon bude bídný, není tam možnost používat přístupová práva atd.
explore2fs
. Stává se ze mě linuxový pamětník, budu dětem vyprávět, že pamatuju doby, kdy na ext2 nešlo ve Windows zapisovat a na NTFS to nešlo v Linuxu… ext2
vysvětlím snadno jako praprapradědečka ext20
; Windows
to je ten systém, co řídí atrakce v domu hrůzy, kam se bojí i majitel, protože neví, co to udělá; a vzhledem k tomu, že WinFS byl jako FS odpískán, NTFS ve Windows ještě asi nějakou dobu bude…
Doufám, že mi Windows na notebooku, odkud teď píšu, zase předvedou nějaké představení jako včera, když jsem se o ně v nějakém příspěvku otřel a pak počítač vypínal. Když jsem dal počítač uspat na disk, Windows ho a sebe přivedly do takového stavu, že si půlka systému myslela, že probíhá uspávání, a druhá půlka si myslela, že se normálně pracuje. Na druhý pokus už jsem měl v nabídce jen vypnout nebo uspat do paměti. Neměl jsem tu odvahu riskovat druhou možnost. Tak že bych to dneska zkusil, co to udělá, když z pohledu systému v průběhu uspávání na disk se aktivuje uspávání do paměti? Pokud mě paměť neklame, tak efektivní práce s velkými soubory byla vždy hlavním reklamním trhákem XFS..Zial, iba reklamnym trhakom.
Tiskni
Sdílej: