Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dobrý den, prosím promiňte začátečnický dotaz, s WiFi nemám žádné zkušenosti. Trochu jsem se ptal i na rootu, ale přiliš jsem neuspěl:
Mám 3 počítače:
1 x stanice s Mandrivalinux 2006,
1 x stanice Windows XP,
1 x server asi taky s Mandrivou (ten sestavím ze starého železa, Pentium 133).
Chci z toho udělat malou domácí síť bez kabelů, server by měl jen poskytovat místo na disku, možná připojení k tiskárně a fungovat jako Access Point. Žádný velký provoz, prozatím nebude připojen k internetu, vzdálenost mezi počítači je 1 patro v rodinném domě (úhlopříčně, nejsou nad sebou).
Potřebuji poradit s WiFi kartami (na PCI sběrnici):
Prosím doporučte typ, který bude určitě fungovat a je za dobrou cenu (kolem 500 Kč ?). Nevím jaké karty koupit, abych nezjistil, že v Linuxu nejdou nebo že signál je slabý a na tu vzdálenost nestačí.
Prozatím jsem zjistil, že každá karta nemůže sloužit jako Access Point (AP) a že se skoro všude doporučuje Z-Com XI-626, PCI 802.11b za přibližně 1200-1500 Kč. Vzhledem k ceně se tedy už jeví lépe koupit hardwarové zařízení MSI RG54GS2,W-LAN Router za 1400-1600 Kč (odkazy s informacemi níže). K tomu ale ještě síťová karta do toho "serveru", protože o jeho diskový prostor jde. To se mi moc nelíbí, myslel jsem, že to bude levnější. Že prostě koupím 3 WiFi karty, ponastavuju a síť bude hotová.
Ještě mám ideu koupit 3 x kartu SMC EZ Connect-G, která je za 600 Kč, nedělat AP a nechat to jako peer-to-peer. To nevím jestli je možné a něčemu to nevadí.
Prosím poraďte, co si o tom myslíte. Díky za rady a trpělivost.
Doplňující informace:
Jestli můžu prudit, po našem upgradu na Linksyse nám zbyl doma 4+1 portovej router Zyxel Prestige 334, neumí QoS; kleště vyjdou do 360Kč, pokud je nikdo v okolí nemá a budete dále "síťovat", hodily by se.
Tiskni
Sdílej: