Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
no budete se divitAno, tato informace je správná
Takže znovu:
1) těch informací je veeeelmi málo; evidentně neznáte způsob startu linuxu, to se pak těžko vysvětluje; existují tzv. runlevels, číslované 0 -6; při startu se startuje default runlevel - u Suse 5, takže se spouští skripty z adresáře /etc/rc.d/rc5.d. Kam a jak jste geniálně nacpal spuštění win sw, to nikdo z přítomných opravdu nemůže tušit
2) pokud to pomůže, spustit jednouživatelský mód (runlevel 1) můžete zadáním boot parametru S (jako single); ale viz. bod 1 není jisté, jestli tím obejdete ten Váš zásah
3) není jasné, co ve Vašem podání znamená "nemůžu se přihlásit"
4) není jasné, co ve Vašem podání znamená "ze záchraného DVD se nedá přihlásit"
5) používat na linuxu win sw pro filtrování paketů je jako přelet Atlantiku Stevem Fosetem - asi to je možné, otázkou zůstává za cenu jakých fyzických, duševních a morálních ztrát
6) místo filozofických úvah poskytujte technické informace, je to lepší
Vždyť je tolik alternativ, stačí hledat.Alternativa k NetLimiteru? Napiš prosím aspoň jednu, když jich znáš tolik.
Po první větě dotazu jsem přestal číst dál a (citlivé povahy prominou) konstatuju, že autor je piča.
Já jsem si přečetl titulek a první větu dotazu, dál jsem to nečetl a napsal jsem svou reakci. Nevím, na co se ptáte, nevím proč se ptáte, a dokonce vás ani nemám v úmyslu urážet - prostě jsem jenom na základě titulku a první věty zformuloval svůj osobní názor na váš způsob kladení dotazů a potažmo vaší osobnosti jako celku.
Osobně sice nejsem přesvědčen o tom, "že si nevím rady", ale to většinou posuzují jiní a ať už vím nebo nevím, máte pravdu v tom, že za to nemůžete.
/var/log/
, příkaz dmesg
může hodně napovědět.
/etc/init.d/
a cekat, kdy to vytuhne.
Tiskni
Sdílej: