Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
/usr/bin/mencoder tv:// -tv driver=v4l2:norm=PAL:device=/dev/video0:input=0:quality=0:width=640:height=480:channel=R11 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=2000:vratetol=8000:aspect=1.35714 -oac mp3lame -lameopts abr:br=128:mode=0 -vf pp=fd,denoise3d=3:4:6 -ffourcc DIVX -endpos 00:01:00 -o "/home/marek/untitled/CT 2_`/bin/date +%a_%d.%b.%G_%H%M%S`.avi"
.
Nahraný obraz je perfektní, ale zvuk se pomalu zpožďuje - na začátku je to v pohodě, ale po tak 10 ti minutách je to totálně v háji.
Nevíte, kde hledat chybu?
#!/bin/bash # nahrava porad z radia # prvni parametr je stanice, druhy parametr je delka nahravani v minutach declare -i delka delka=60*$2 # jmeno vystupniho souboru obsahuje cas nahravani fname="$1"-`date +%y.%m.%d_%H.%M` mplayer -playlist $1 -dumpstream -dumpfile "$fname".dump >/dev/null 2>/dev/null & newpid=$! sleep $delka kill $newpidPrvní parametr je jméno souboru, kde mám internetovou adresu vysílání, takže ve Vašem případě tam asi bude něco jako tv:// (nevím jak se označují jednotlivé stanice). Při použití parametru -dumpstream nefunguje normální ukončování mplayeru, takže se musí zjistit PID a použít kill. Do dávky pak můžete zařadit použití mencoderu na výstupní soubor a případné smazání uloženého streamu po úspěšném zpracování. Jirka
marek@marek:~$ mplayer tv:// -tv
driver=v4l2:width=640:height=480:outfmt=i420 -vc rawi420 -vo xv
-dumpstream -dumpfile /home/marek/test.dump
MPlayer 1.0pre8-3.3.5 (C) 2000-2006 MPlayer Team
CPU: Intel Celeron 2/Pentium III Coppermine,Geyserville (Family: 6, Model: 8, Stepping: 3)
CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 0
Přeloženo pro CPU x86 s rozšířeními: MMX MMX2 SSE
/usr/share/fonts/truetype/ttf-bitstream-vera/VeraMoBd.ttf doesn't look like a font description, ignoring.
Nemohu načíst font:
/usr/share/fonts/truetype/ttf-bitstream-vera/VeraMoBd.ttf
Chyba inicializace Linuxových RTC v ioctl (rtc_irqp_set 1024):
Permission denied
Zkuste přidat "echo 1024 > /proc/sys/dev/rtc/max-user-freq" do startovacích skriptů vašeho systému.
Přehrávám tv://
Jádro odhozeno ;)
Končím... (Konec souboru)
marek@marek:~$nevíte kde by mohla být chyba? Stane se to jen když zadám
-dumpstream
, jinak TV začne přehrávat v pohodě, nepomůže ani spuštění pod rootem, ani doplnění toho co píše.
Taky je jedno kam ten -dumpstream
zadám, výsledek je vždycky stejný.
Nejvíc mě štve ten smajlík za: jádro odhozeno :(
-dumpstrem
při čemkoli jiném (stažení dvd) je to v pohodě, při použití pro stažení TV se mi podaří maximálně vytvořit prázdný soubor něco.dump, ale to je všechno - jinak viz hláška výše.
Zkusil jsem asi tři verze Xdtv
- super program který umí všechno co potřebuju, ale bohužel se společne s distribučním zappingem
řadí mezi jediné dva programy, kterým se 100% podaří způsobit po cca 10-30 vteřinách totální zatuhnutí systému - pomůže až restart na bedně :(
#!/bin/bash # nahrava porad z digit. TV # prvni parametr je stanice, druhy parametr je delka nahravani v minutach declare -i delka delka=60*$2 # jmeno vystupniho souboru obsahuje cas nahravani fname="$1"-`date +%y.%m.%d_%H.%M` mencoder dvb://$1 -oac copy -ovc copy -o "$fname".mpeg -endpos $delka >/dev/null 2>/dev/nullŘešení je jednodušší než pro výše uvedené nahrávání z rádia, kde není možné použít mencoder, protože ten vyžaduje video složku. Jirka
Tiskni
Sdílej: