Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
log_bin = /var/log/mysql/mysql-bin.log
key_buffer = 512M query_cache_limit = 32M query_cache_size = 512M(Pentium 4 3 GHz, 2GB RAM)
Pardon, špatně jsem se vyjádřil. Vyřešilo to problém, co jsem popisoval výše. Když dám teď v Parametrech volbu "Aktualizovat na SQL serveru uživatele, role a loginy", vezme si to navíc jen trochu paměti, normálně to proběhne, trvá to asi 2 minuty. Vyzkoušel jsem, že na to mají ty parametry skutečně vliv.
Ale na celkovou spotřebu paměti při normálním používání to vliv nemá, mysql normálně zabírá asi 680MB. A dnes ráno mysql neběžel, z logu jsem vyčetl, že spadnul pro nedostatek paměti. Chjo.
Provozuje vůbec někdo Bakaláře na MySQL v pohodě? Fungují na MsSQL líp? Takhle to do budoucna nejde..Tak to tak nějak odpovídá, mých 680 MB paměti při 600 studentech. Je to ale víc než na hraně. Nevím, jak se to bude chovat do budoucna, ale hlavně firma už nepodporuje přístup přes PHP/MySQL, stačí v příští verzi nějaká změna ve struktuře databáze, a jsme namydlení. Sám do nějakých úprav jít nechci, je to komerční aplikace, o podporu se mají starat autoři. Kdyby to byl komunitní projekt, tak tomu klidně nějaký čas věnuju.
Docela by mě zajímalo, jak náročné je to na Windows server s MsSQL, jestli ho to taky takhle brutálně vytíží. Původní záměr nebyl mít jeden výkonný server vyhrazený pouze pro Bakaláře, to je pro školu trochu luxus.; to possible security problems, if the code is not very well thought of. register_globals = OffJenže aby to jelo, bylo třeba upravit soubor vlastni.php. Diff je v příloze. Možná se tam muselo nastavit ještě něco, ale nevzpomínám si. Ale popravdě, ta PHP verze je dost omezená, ta .NET mi přišla dodělanější.
To, že Bakaláře na MySQL používají jen dvě školy, je nesmysl. Já to také používám a na žádné ze uvedených škol nejsem.Tohle vím, jenže tak to bylo zástupci Bakalářů řečeno.
Migrování není potřeba. Pokud vývojáři Bakalářů vhodně upraví tabulky práv k databázi, tak to MySQL spolkne a pojede bez velkých nároků. Podporovat současně MySQL a MS SQL není technicky žádný problém, beztak to používá jen kompatibilní základy SQL a pro přístup k serveru klasické Win ODBC.Jsem stejného názoru. Navíc pokud se jim nelíbí MySQL, proč nepoužít PSQL, Firebird, nebo třeba Oracle. Jenže prostě ne, oni tvrdí, že je Linux moc roztříštěný (což je částečně pravda) a nejde podporovat všechno. Na návrh, aby kompatibilitu udržovali a zaručili jen s několika vybranými distribucemi (typu RHEL, SUSE Enterprise Server, Mandirva Corporate Server, Debian stable, UBUNTU Server LTS, nikdo po nich nechce LFS), řekli že ne, že to prostě musí běžet na všem. Takže je to spíš o tom, že se jim to prostě nechce dělat.
Mailujte! Volejte! Tlačte na ně! Uvědomte si, že za tento software každoročně platíme. Bohužel taháme za kratší konec, protože těžko vyhrožovat přechodem ke konkurenci, pokud srovnatelná konkurence neexistuje.Zbytečnost. Prostě jejich názor je, že Server = Win2K3, který je pro školy stejně skoro zdarma (no proti klasické verzi opravdu je). Linux = hnus. Databáze = MsSQL desktop edice je taky zdarma = krása. Cokoli jiného = hnus..NET a Foxka = krása, cokoli jiného (nedejbože třeba Java) = hnus. Btw. Když jste editoval ty PHP, nestály se Vám ty kódy takové ... nechci říct amatérské, abych neurazil amatéry. To je prostě horor. Jejich databázové tabulky, to je horor číslo 2. Ti o nějakých Normálních formách snad neslyšeli ani ... no nikde.
Tiskni
Sdílej: