Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
log_bin = /var/log/mysql/mysql-bin.log
key_buffer = 512M query_cache_limit = 32M query_cache_size = 512M(Pentium 4 3 GHz, 2GB RAM)
Pardon, špatně jsem se vyjádřil. Vyřešilo to problém, co jsem popisoval výše. Když dám teď v Parametrech volbu "Aktualizovat na SQL serveru uživatele, role a loginy", vezme si to navíc jen trochu paměti, normálně to proběhne, trvá to asi 2 minuty. Vyzkoušel jsem, že na to mají ty parametry skutečně vliv.
Ale na celkovou spotřebu paměti při normálním používání to vliv nemá, mysql normálně zabírá asi 680MB. A dnes ráno mysql neběžel, z logu jsem vyčetl, že spadnul pro nedostatek paměti. Chjo.
Provozuje vůbec někdo Bakaláře na MySQL v pohodě? Fungují na MsSQL líp? Takhle to do budoucna nejde..Tak to tak nějak odpovídá, mých 680 MB paměti při 600 studentech. Je to ale víc než na hraně. Nevím, jak se to bude chovat do budoucna, ale hlavně firma už nepodporuje přístup přes PHP/MySQL, stačí v příští verzi nějaká změna ve struktuře databáze, a jsme namydlení. Sám do nějakých úprav jít nechci, je to komerční aplikace, o podporu se mají starat autoři. Kdyby to byl komunitní projekt, tak tomu klidně nějaký čas věnuju.
Docela by mě zajímalo, jak náročné je to na Windows server s MsSQL, jestli ho to taky takhle brutálně vytíží. Původní záměr nebyl mít jeden výkonný server vyhrazený pouze pro Bakaláře, to je pro školu trochu luxus.; to possible security problems, if the code is not very well thought of. register_globals = OffJenže aby to jelo, bylo třeba upravit soubor vlastni.php. Diff je v příloze. Možná se tam muselo nastavit ještě něco, ale nevzpomínám si. Ale popravdě, ta PHP verze je dost omezená, ta .NET mi přišla dodělanější.
To, že Bakaláře na MySQL používají jen dvě školy, je nesmysl. Já to také používám a na žádné ze uvedených škol nejsem.Tohle vím, jenže tak to bylo zástupci Bakalářů řečeno.
Migrování není potřeba. Pokud vývojáři Bakalářů vhodně upraví tabulky práv k databázi, tak to MySQL spolkne a pojede bez velkých nároků. Podporovat současně MySQL a MS SQL není technicky žádný problém, beztak to používá jen kompatibilní základy SQL a pro přístup k serveru klasické Win ODBC.Jsem stejného názoru. Navíc pokud se jim nelíbí MySQL, proč nepoužít PSQL, Firebird, nebo třeba Oracle. Jenže prostě ne, oni tvrdí, že je Linux moc roztříštěný (což je částečně pravda) a nejde podporovat všechno. Na návrh, aby kompatibilitu udržovali a zaručili jen s několika vybranými distribucemi (typu RHEL, SUSE Enterprise Server, Mandirva Corporate Server, Debian stable, UBUNTU Server LTS, nikdo po nich nechce LFS), řekli že ne, že to prostě musí běžet na všem. Takže je to spíš o tom, že se jim to prostě nechce dělat.
Mailujte! Volejte! Tlačte na ně! Uvědomte si, že za tento software každoročně platíme. Bohužel taháme za kratší konec, protože těžko vyhrožovat přechodem ke konkurenci, pokud srovnatelná konkurence neexistuje.Zbytečnost. Prostě jejich názor je, že Server = Win2K3, který je pro školy stejně skoro zdarma (no proti klasické verzi opravdu je). Linux = hnus. Databáze = MsSQL desktop edice je taky zdarma = krása. Cokoli jiného = hnus..NET a Foxka = krása, cokoli jiného (nedejbože třeba Java) = hnus. Btw. Když jste editoval ty PHP, nestály se Vám ty kódy takové ... nechci říct amatérské, abych neurazil amatéry. To je prostě horor. Jejich databázové tabulky, to je horor číslo 2. Ti o nějakých Normálních formách snad neslyšeli ani ... no nikde.
Tiskni Sdílej: