Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
To jsem tedy cekal pozitivnejsi reakce. Nejradsi bych zustal u debianu, ale chtel sem se zeptat na zkusenosti s red hatem nebo suse, protoze sem jeste nemel moznost je vyzkouset. Chtel bych proto slyset zkusenosti nekoho kdo mel moznost vyzkouset nasazeni nektere z techto tri distribuci v komercnim prostredi. S debianem pracuji uz celkem dlouho a nikdy sem nebyl nucen uvazovat o jine distribuci proto takovahle otazka.Není nadto umět se zeptat. Když jste chtěl vědět tohle, proč se ptáte čím nahradit Debian? Příště se zeptejte přímo a ušetříte čas a energii jak sobě, tak zejména lidem, co se vám odhodlají odpovídat.
jen mne zajimalo jestli se to s nejakou jinou distribuci neda zvladnout snaz a lepe.Ano, a tato vaše otázka prozrazuje, že máte naprosto minimální rozhled. Například v tom, že obecně platí, čím lépe se v nějaké distribuci vyznáte, tím snažší bývá její správa, takže ať vám tu každý za sebe poradí cokoliv, bude pro vás mít jen velmi malou relevanci. Což se potvrdilo.
Uprimne, nejsem zvedavy na to, aby na mne nekdo machroval.Znáte to: Jak se do lesa volá...
To jsem tedy cekal pozitivnejsi reakce.Cos čekal, bláhový?
Chtel bych proto slyset zkusenosti nekoho kdo mel moznost vyzkouset nasazeni nektere z techto tri distribuci v komercnim prostredi. S debianem pracuji uz celkem dlouho a nikdy sem nebyl nucen uvazovat o jine distribuci proto takovahle otazka.Ak máš konsolidovať IT infraštruktúru alebo jej časť v nadnárodnej firme, tak je stanovené riešenie a si poverený jeho realizáciu, lebo firma verí, že ho zvládneš. To však nie je tento prípad. Máš stanoviť aj riešenie, aj ho realizovať. No ale keď nemáš jasno ani len v tom, akú distribúciu použiť, neviem neviem či by som Ťa poveril tak závažnou úlohou. Bez urážky, čiste pragmaticky.
Uprimne, nejsem zvedavy na to, aby na mne nekdo machroval.Ty si začal konsolidáciou pre nadnárodnú spoločnosť.
Znam SLES i Debian stable, s obema mam dobre zkusenosti. Na SLESu mam i jeden firemni domino server. CO se tyce stability je to dobre stejne. Redhat neznam (znam, ale naposled redhat 7.1- 7.3) Ja myslim, ze u linuxu ci unixu obecne je system stabilni, tak moc jak moc je sikovny jeho spravce. Na spravci zalezi naladeni a nastaveni systemu. DO SLES a debian stable (a verim, ze i Radhat to dela stejne) se davaji vzdy "proverene" a "odladeni programy", takze vse je o sladeni vsech pozadovanych funkcich systemu.
Znas-li debian dej debian. Pokud bude mit sef vyhrady, ze je to zadarmo (u jednoho zakaznika jsem zazil - proste mu vadilo, ze je to zadarmo,ze to nemuze byt dobre -- tak si koupil server s HP-UX, chtel to ... to ze tam bezi jen oracle a samba a nfs a mohlo to bezet treba na linuxu ... mu nevadilo), tak predloz varianty s Redhat ES nebo SLES. Nic jineho bych nevolil.
Velmi dobre zkusenosti mam i s FreeBSD a Solarisem. Na slabsi stroje FreeBSD a na silne Solaris. Ale to nejsou linux systemy, ale chtel jsem to napsat. Hlavne i zde plati jaky spravce takovy system. Je to unix, takze je to na tobe. ... Drzim palce at se zadari ...
Razim (drzim se )zasadu: Dej tam to co se tam nejlepe hodi a co pozadovanou funkcnost zvlada
... ja mam na 2 serverech ...Bezva, tak přidej tak dvě nuly a bude tvůj názor relevantní
Tiskni
Sdílej: