Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ideální mnohokrát odzkoušený postup je instalovat Wokna na část disku a pak teprve přidávat linuxové oddíly. Zatím mi to tak fungovalo vždy. Visty jsem nezkoušel. Myslím, že v situaci, kdyby náhodou byl vytvořen jen 2. (a další) primární oddíl a první neexistoval, tak by Wokna mohly smazat tabulku oddílů celkem nekompromisně bez ohledu na její obsah, nebo filesystém. Ale vyzkoušené to nemám, soudím spíš jen podle obecně jednoduššího (=hloupějšího) chování Wokenního fdisku (resp. jeho ekvivalentu).
Nabootojte do Linuxu a podívejte se fdiskem, jestli není nastavena partition s Windows jako NTFS Hidden.
Měl jsem tenhle problém vždy po instalaci Linuxu na disk, kde už byli Windows na jiné partition.
pozor jeste na jednu vec: w2k pocinaje sp3 uz podporuje disky vetsi nez 128gb. tato podpora je ale po instalaci defaultne vypnuta a musi se zapnout sahnutim do registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\Parameters
New DWORD: EnableBigLba
a dat mu hodnotu 1
nainstaloval bych w2k, zapnul podporu 128gb+ a pak az instaloval linux. mozna si jeden system mysli, ze je na 128gb disku (a nezname oddily linuxu jsou mimo > bsod); druhy, ze je na 200gb disku. a pritom maji spolecnou tabulku.
Tiskni
Sdílej: