V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Bude stacit P3 500 s 256 RAM? Diky za kazdou radu.No nevim, provoz e-mail serveru je v dnesni dode dost kriticka aplikace (pri vypadku vas uzivatele sezerou). Tak nevim kde dnes sezenete server P3 500 se zarukou a supportem
cim ti ta virtualizacia akoze zvysila dostunost ?Kdyz mi zdechne hardware, do 5 minut premigruji na nahradni VMware server. Kdyz jemu zdechne P3 musi zajet do bazaru pro novou a obnovit ze zalohy data - vetsinou to chvilku trva
vacsina webmailov (ak nie vsetky) sa k mailom dostava pomocou POP3/IMAP, cize nemusia byt na tom istom stroji, kde je ulozena posta.Proto jsem se ptal - bude mit WebMail na totoznem stroji, nebo ne? (Kdyz resi P3 tak asi tech serveru moc nema
do 5 minut premigruji na nahradni VMware server.V nouzi to klidne muze byt VMware Player spusteny na desktopu. Navic jsem hardwarove nezavisly - co kdyz on uz nesezene P3?
ale to ty taktiez, proste musis mat nieco, kam ten mail server nahodis - je jedno, ze ide o tvoj desktop, ja mozem pouzit zase mojNo pokud mas na tvem desktopu naistalovany postfix, apache + dalsi potrebne serverove komponenty pro beh Web email serveru tak mas plnou pravdu - sice si je musis dokonfigurovat (asi nemas stejny hostname jak mail server
Ale jak tak sleduji diskuzi misto relevantnich odpovedi se tu resi VmWare ano ci neAno, VMware resime - je to jen navrh, protoze pouzivat starou P3 500 pro mail server s 1200 uzivateli mi prijde hloupe. To VMware te nezachrani, ale je to podle mne vhodna volba pri nedostatku kvalitniho hardware jak pises (urcite mate alespon jeden slusny server a urcite neni vytizeny na 100%) Ikdyz ve skolstvi asi neni email kriticka aplikace, a decka stejne pouzivaji free schranky typu seznam.cz, protoze SquirrelMail je pro ne naprosto nepouzitelna "nouzovka"
Diky za kazdou radu.Taky hodně záleží na tom, jak velké je riziko. Když hodinu nepojede pošta, jaké budou odhadované ztráty? Podle toho pak má cenu vybírat HW.
Tiskni
Sdílej: