Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
No nevim, u nás platí spíš "Čím míň toho tam je, tim míň se toho může pos*at"
Nervový plyn ??Někdy stačí po dnu v botech se jen zout :)
Pozor, chystáte se komentovat 1275 dní dní starou diskusi.A ten kód... Ježišmarjáááá!
.reg
souborů přes regedit /s
a pár .bat
souborech, co spouští systémové nebo externí nástroje na věci jako změny ve firewallu nebo zákaz některých služeb. Na speciality je tam ještě pár VBS skriptů (třeba konfigurace tiskáren). Přijde mi to přehlednější, rozdělené na jednoúčelové moduly, a snáz se dělají úpravy - něco na způsob unixových shell skriptů. Ten blog je dobrý minimálně jako dokumentace těch klíčů, plno jsem jich neznal. Ale přemýšlel jsi udělat to jak jsem psal? V C++ mi to přijde zbytečně nepřehledné.
Další level je automatická instalace a updaty všech aplikací. To je často ještě větší magie než konfigurace Windows. Ale pak je to pěkné, když se všechno zkonfiguruje a nainstaluje samo (podle konfigurace pro konkrétní stroj) bez sáhnutí během 10 minut po obnovení image úplně čistých Windows (to trvá tak 2 minuty).
..a rozjede se FS na W2008R2 serveru.Ještě s láskou pak vzpomenete na Netware.
Netware neumí spouštět baťáky, dokonce neumí myslím ani exe s parametrem :-/.
#C:\windows\system32\cmd.exe \\192.168.0.1\zapis\test.batA taktéž to prošlo. Vím, že tenkrát jsem řešil vyskakování oken (nechtěl jsem, aby bylo cokoliv vidět), z toho důvodu jsem nechtěl použít baťáky. Pamatuji si, že mi také nešli spouštět nějaké věci, ovšem používal jsem jiného (staršího) klienta, možná bug :-/. To je jedno.
Tiskni
Sdílej: