abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 731 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    28.9.2004 08:36 Petr Boltík
    Rozbalit Rozbalit vše Perfektní článek
    Pěkný seriál, samba mě sama o sobě tak nelákala, ale diskové kvóty a bind byly fajn. Jen k emailům, ty budou jen pro vnitřní síť? Bylo by možné ukázat, jak je nastavit, aby fungovali i na internetu při koupení domény? Dík
    28.9.2004 11:06 vader | skóre: 23 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    Diky. Mala zminka jak posilat maily "ven" by tam priste mela byt ...
    Buď byl šílený Philip K. Dick, nebo jsou šílení všichni ostatní.
    28.9.2004 12:21 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    pri pridavani stanice musite dat pred $ lomitko, jinak je bran jako specialni znak. S cestovnima profilama si uzijete, budou vam litat GB dat tam a zase zpatky, proste nadhera, taky jsem dodneska nepochopil proc mi to nasynchronizovalo nic do mailu (OE), cimz jsem prisel o vsechny emaily a kontakty, a to se posta defaultne nesynchronizuje (kdo by taky o ni stal na jine stanici, ze, hlavne ze za vami leze historie v exploreru).
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    28.9.2004 12:31 vader | skóre: 23 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    Kdy a kam presne myslite dat to lomitko? Mne vse funguje ok i bez lomitka. Cestovni profily jsou divne, to je pravda, ale do navodu jsem je zaclenil, kdyby je chtel nekdo pouzivat...
    Buď byl šílený Philip K. Dick, nebo jsou šílení všichni ostatní.
    29.9.2004 07:41 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    ?? no pri useradd davam pocitac/$ a funguje mi to, zkusim to jeste i bez nej. Treba resim jsem dlouhodobe obchazel neco co neexistuje, pripadalo mi to logicke, a bez toho jsem to nikdy nezkousel. Zkusim, at mam jistotu
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    29.9.2004 10:19 Jiri Dobry
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    Posta kterou si archivuje Utlouk (i expres) je v profilu uzivatele v casti ktera neni soucasti roaming profilu (local settings). Musi se prenastavit jinam, nebo pouzit jiny postovny program (Thunderbird). Ale stejne pak budou litat Giga tam a zpatky. Z tohoto pohledu je lepsi pouzit IMAP protokol pro postu. Ovsem mazani posty pres IMAP z Utlouku je jahutka pro masochisty. Tady je pouziti jineho postovniho klienta skoro nutne.

    Take slozka "Dokumenty" se pokazde kopiruje. Nastesti je mozne zasahem do registru (i automaticky pres regedit) presunout dokumenty na sitovy disk. Pak je ale NUTNE vyjmout "dokumenty" zasahem do registru z rouming profilu. Ono totiz kopirovat sitove "dokumenty" do roaming profilu je lahudka. Predpis pro regedit dodam pozdeji.
    29.9.2004 11:03 Jiri Dobry
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    Doplnuji obsah souboru predavaneho regedit v logon scriptu:

    Nektere slozky profulu budou sitove

    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders] "Cookies"="I:\\Cookies" "Favorites"="I:\\Oblíbené položky" "Personal"="H:\\" "My Pictures"="H:\\Obrázky" "My Music"="H:\\Hudba"

    Sitova cast profilu se nekopiruje

    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\System] "ExcludeProfileDirs"="Dokumenty;Cookies;Oblíbené položky "
    29.9.2004 11:04 Jiri Dobry
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    Doplnuji obsah souboru predavaneho regedit v logon scriptu:

    Nektere slozky profulu budou sitove

    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]

    "Cookies"="I:\\Cookies"

    "Favorites"="I:\\Oblíbené položky"

    "Personal"="H:\\"

    "My Pictures"="H:\\Obrázky"

    "My Music"="H:\\Hudba"

    Sitova cast profilu se nekopiruje

    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\System]

    "ExcludeProfileDirs"="Dokumenty;Cookies;Oblíbené položky "
    17.10.2005 15:56 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    Zdravím, rád bych se zeptal na zkušenosti s nastavením cestovních profilů. Upravil jsem registry na xp stanici podle tohoto doporučení. Druhou část
    Sitova cast profilu se nekopiruje..
    jsem v registrech vůbec nenašel, tak jsem ji vytvořil. Přesto se ale kopíruje dál všechno... Díky!
    29.9.2004 14:40 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    Zdravim

    No podle me neni dobry anpad na siti s privatnimi IP pouzivat verejny domeny jako je CZ. Ja bych v tomhle pripade pouzil nejakou vymyslenou domenu, jako treda .doma :-). Nejlepsi zmatek pak vznika kdyz ve svy siti delas i hosting pro svuj web a ma byt pristupny z internetu. www.mojedomena.cz z vnejsku ma jinou IP nez www.mojedomena.cz zvnitrku.

    Typickym prikladem budiz .czf.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    29.9.2004 14:41 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Perfektní článek
    sakra blbe jsem kliknul, to ma byt reakce na zatim posledni prispevek s example domenama.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    29.9.2004 11:09 TBC
    Rozbalit Rozbalit vše clanek cislo III
    dobry den, nejak nemuzu najit 3. dil serialu. vidim I,II,IV. Poradte.

    Dekuji.
    29.9.2004 14:49 vader | skóre: 23 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: clanek cislo III
    Treti dil serialu je zde
    Buď byl šílený Philip K. Dick, nebo jsou šílení všichni ostatní.
    29.9.2004 12:03 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Domeny
    Rad bych autora upozornil na existenci RFC 2606 a zejmena jeho treti cast.
    3. Reserved Example Second Level Domain Names
    
       The Internet Assigned Numbers Authority (IANA) also currently has the
       following second level domain names reserved which can be used as
       examples.
    
            example.com
            example.net
            example.org
    
    Pouzivat nejakou "vymyslenou" domenu opravdu neni nejlepsi, zvlaste pak pokud tato domena skutecne existuje, jako doma.cz. :-)
    2.10.2004 20:04 Kolombo
    Rozbalit Rozbalit vše SWAT
    Já tedy nevím, ale SWAT mi nepřipadal jako nejlepší volba pro konfiguraci. Stačilo se s ním jednou podívat do konfiguračního souboru SAMBY a už jsem hledal jeho zálohu, tak mi to dokonale překopal. Radeji to tam píšu ručně.
    4.10.2004 08:45 vader | skóre: 23 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SWAT
    Ja SWAT taky nepouzivam, ale v clanku jsem ho doporucil jako nastroj pro ty, co neznaji vsechny volby v jednotlivych sekcich ... Kdyz si zapnou pohled "Advanced" tak maji vsechny prikazy prehledne pod sebou i s napovedou ... a to se obcas hodi ...
    Buď byl šílený Philip K. Dick, nebo jsou šílení všichni ostatní.
    9.10.2004 22:00 Lex
    Rozbalit Rozbalit vše S řadičem domény se není možné spojit
    Tak nevím, asi jsem něco udělal blbě :-( Když zadám změnu názvu počítače a doplním doménu, dostanu odpověď že není možné se s řadičem domény spojit. Přitom samba běží. V nápovědě je že se mám přesvědčit, že běží WINS nebo že mám v DNS jakýsi záznam SRV. Ani o jednom jsem se v tomto článku nedočetl. Kde může být problém?
    10.10.2004 00:43 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S řadičem domény se není možné spojit
    Mám stejnej problém.
    10.10.2004 02:40 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S řadičem domény se není možné spojit
    Tak u mě vyřešeno, měl jsem moc dlouhej název domény a v logu jsem zjistil, že ho samba ořezává, tak jsem ho zkrátil. Ale teď se pro změnu ze svejch Win XP Pro nemůžu přihlásit, hlásí to, že "Účet nemá povoleno se přihlásit z této stanice". Pokud zapnu šifrovaná hesla (encrypted passwords = yes), Windows pro změnu hlásej "Přístup odepřen". Co může bejt špatně ?
    10.10.2004 04:19 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S řadičem domény se není možné spojit
    Tak už mi to jede, problém byl s manuálně vytvořenejma účtama, stačilo je smazat, poprvé se přihlásit jako root a po restartu už normálně, Windows si samy udělaly account a jede to.
    10.10.2004 21:36 Lex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S řadičem domény se není možné spojit
    Tak už vím čím to je. Je něco zařízlého na firewallu. Když ho vypnu, tak to jede. Jenže kvůli sambě jsem už povolil tcp/udp na 137,139 a 445. Samba běží, k diskům se připojím, ale nefunguje mi ta doména. Jaký port bych měl ještě povolit?
    19.11.2004 20:11 majkl
    Rozbalit Rozbalit vše prihlaseni po restartu
    Mam dotaz, vse probehlo pri prihlaseni klienta s WinXP na server linux tak, jak melo, objevilo se mi "Vitejte v domene", ale po restartu pocitace to i na ucet root stale hlasi, ze se nemuze prihlasit k domene. Nevite nekdo co s tim?
    30.11.2004 20:53 vader | skóre: 23 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prihlaseni po restartu
    Zkus se podivat do logu samby. Ty bys mel mit definovane v smb.conf
    Buď byl šílený Philip K. Dick, nebo jsou šílení všichni ostatní.
    23.3.2005 23:39 baracuda | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prihlaseni po restartu
    mam stejny problem na winXP se servispekem po restartovani se nelze prihlasit do domeny ucty pro PC mam vytvoreny a nemohu prijit na to kde je problam v logu nic neni (nic podstatneho )
    14.10.2005 21:12 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše samba: uživatel root (pro přidání stanice do domény) není nalezen
    Dobrý den, rád bych poprosil o pomoc. Nakonfiguroval jsem sambu jako PDC. Snažil jsem se postupovat podle návodu. Nemohu však zaregistrovat stanici do domény. Windows hlásí:
    Při pokusu o připojení k doméně XYZ došlo k následující chybě:

    Nebylo nalezeno uživatelské jméno.

    Pro připojení používám jméno root, které jsem založil příkazem smbpasswd -a root. Zdá se, že heslo je akceptováno, uživatelské jméno ne i když existuje. Překonfiguroval jsem smb.conf. Zkouška testparm dopadla ok. V logu není nic z čeho bych pochopil kde je chyba. Prosím o radu. :-(. Děkuji!
    17.5.2007 16:42 Jan Včelák | skóre: 28 | blog: Fcelda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: samba: uživatel root (pro přidání stanice do domény) není nalezen

    Neexistuje účet počítače. Pokud se počítač jmenuje pepa, tak musí být v PDC ještě účet pepa$.

    11.9.2007 17:42 jhrdka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Soukromá síť - IV
    Nevíte, jak se připojit k doméně v winXP home edition?
    11.9.2007 18:06 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Soukromá síť - IV
    Nejde to. WinXP mají mimo jiné právě toto omezení. Pro připojování do domény jsou třeba Prof.
    Dobrý den, při pokusu přihlásit počítač do domény mám na svém notebooku - WinXP profi následující hlášku:

    Při pokusu o připojení k doméně XYZ došlo k následující chybě: Server RPC není k dispozici.

    Na jiném stolním počítači stejná instalace funguje v pohodě. Jenom můj notebook se nepřipojí, při tom takové ty rady z Microsoftu, jako že mám spustit službu RPC jsou k ničemu. Samozřejmě RPC je spuštěno.

    Děkuji Tomasso

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.