abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 750 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    12.11.2004 00:55 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše FvwmCpp
    $SUBJ sice opravdu nevím, k čemu bych použil, ale bez FvwmM4 (M4 preprocesor) bych byl jako bez ruky.
    14.11.2004 14:52 Staon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FvwmCpp
    Fvwm sice uz uz asi 5 let nepouzivam, ale pouziti CPP si dokazu dobre predstavit. Cckovy preprocesor totiz nabizi nekolik moznosti:

    1) vkladani dalsich konfiguraku (#include). Diky tomu je mozno slozite konfiguraky modularizovat, cimz se v nich lepe clovek vyzna.

    2) vytvareni konstant. Pokud nekde zadavam nejake rozmery, tak si je strcim do konstanty a treba pri pripadne zmene rozliseni snadno na jednom miste je pozmenim.

    3) vytvareni maker. Mozna to jde lepe, ale co si vzpominam, kdyz jsem chtel stejnou reakci na dve ruzne udalosti, musel jsem to psat dvakrat. Pokud si udelam makro, napisu to jen jednou.

    4) podmineny preklad (#ifdef, #ifndef) - pro ruzne skupiny muzu udelat ruzne konfiguraky. CPP casti, ktere neodpovidaji dane podmince, zcela odstrani.

    Myslim si, ze pro nekoho, kdo spravuje pocitac pro vic uzivatelu tohle muze byt dost uzitecny nastroj, ale napriklad pouziti konstant bych doporucil i pro jednouzivatelsky pocitac. Pokud navic konstanty includuji z dalsiho souboru, tak se konfiguraky dost zprehledni.
    15.11.2004 10:40 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FvwmCpp
    ;-)))

    Proč používat C preprocesor když máš k disposici M4, který je pohodlnější a mocnější? Leda když vůbec netušíš, co M4 je...
    23.11.2004 00:39 Staon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FvwmCpp
    Mocnejsi ano, pohodlnejsi se mi rozhodne nezda. A pokud nebudu mit nejake slozitejsi naroky, tak radsi zvolim preprocesor. Na M4 jsem narazil v ramci autoconfigu a moc dobry dojem na me neudelal.
    franta avatar 12.11.2004 10:22 franta | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše dokovani aplikaci
    Jakym zpusobem se vlastne dokuji aplikace typu Psi, Valknut atp. napr. do taskbaru jako treba ve fluxboxu? Nejak jsem na to neprisel. Diky
    Petr Bravenec avatar 12.11.2004 10:57 Petr Bravenec | skóre: 43 | blog: Bravenec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: dokovani aplikaci
    V taksbaru, řekl bych, to asi nepůjde. Na to by se dal použít spíše modul FvwmButtons - kdysi jsem používal jeho předchůdce GoodStuff a měl jsem zadokované hodiny, load, pager a zkoušel jsem i další. Ale postupem času jsem FvwmButtons opustil. Přesto o FvwmButtons chystám samostatný díl.
    Petr Bravenec - Hobrasoft s.r.o.
    12.11.2004 11:05 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše přepínání aplikací
    Lze v Fvwm přepínak aplikace pomocí jejich seznamu na Alt-tab tak jak to má udělané IceWM (a MS Windows samozřejmě). Respektive na Alt-tab si nastavím co chci, ale nenašel jsem ten přepínací seznam.
    12.11.2004 11:30 vol0da | skóre: 2 | Topoľčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: přepínání aplikací
    Napriklad takto:
    Key Tab A M Windowlist (CurrentPage) root c c CurrentDesk SelectOnRelease Alt_L \ 
                NoHotkeys NoCurrentDeskTitle NoGeometry CurrentAtEnd
    
    12.11.2004 12:14 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: přepínání aplikací
    To funguje celkem dobře, používám tam navíc jen !Focused, protože se přece nechci přepínat do aktivního okna, když v něm jsem. Jenže problém nastane u tří a více oken. Jakmile se do nějakého okna přepnu kliknutím myši, tak následný Alt+Tab mě už nevrátí do původního okna, ale skočí to někam jinam.
    12.11.2004 12:28 vol0da | skóre: 2 | Topoľčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: přepínání aplikací
    To !Focused je tam podla mna zbytocne, pretoze CurrentAtEnd sposobi, ze sa aktualne okno presunie na koniew windowlistu. A dalsi alt+tab ma presunie na predchadzajuce okno aj po kliknuti mysou a aj pri viacerych oknach.
    15.11.2004 14:44 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: přepínání aplikací
    To !Focused je pouze otázka vkusu - mě zkrátka vyhovuje, když se v seznamu oken to aktuální nevyskytuje vůbec. Ale to je detail. Horší je to s tou myší. Nemohu si pomoci, ale opravdu se to chová, jak jsem psal. Zkusím to popsat přesněji:
    1) na desktopu si otevřu tři okna, označme je A,B,C, přičemž A nechť je aktivní
    2) Pomocí Alt+Tab se několikrát po sobě přepnu mezi okny A->B->A, takže okno A je opět aktivní
    3) Kliknu na okno B, které se tímto stane aktivním
    4) Alt+Tab mě přepne na okno C :-(
    Petr Bravenec avatar 12.11.2004 15:56 Petr Bravenec | skóre: 43 | blog: Bravenec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: přepínání aplikací
    Nádhera. Tohle je fantazie. Díky za tip.
    Petr Bravenec - Hobrasoft s.r.o.
    15.11.2004 20:16 radek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: přepínání aplikací
    Mám taky dotaz týkající se stejného tématu: rád bych docílil přepínání oken ve stylu, jak mi běhá ve WindowMakeru, tj. něco jako "Next (AcceptsFocus CurrentDesk CurrentPage) Focus", ale s tím rozdílem, že seznam oken je seřazen podle pořadí posledního zaměření (tj. Windows chovaní). Je to ve fvwm možný?
    12.11.2004 13:24 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše uz se tesim az si najdu cas
    Zdravim

    Vypada to pekne a chtel bych se zeptat cim realizovat buttony na plose ve forme bitmapy, ne ten fvwm Buttons co ma kolem ikony text a barevnej ramecek. Taky bych chtel nektere z techto buttonu vyuzit na skryvani/odkryvani dalsich nekolika ikon ktere uz budou spoustet programy. Kliknu na ikonu "graficke programy", obrazek se zmeni na jiny (opacny stin - zmacknuty button) a objevi se mi nekolik dalsich ikon, po kliku na nekterou z tech ikon zmizej, ta prvni ikona zase dostane normalni obrazku a pochopitelne se spusti pozadovany program. V LiteStepu to slo uplne jednoduse, umi tohle fvwmButtons nebo wharf taky?

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    12.11.2004 14:27 Maude Lebowski
    Rozbalit Rozbalit vše cislo okna ve stylu wm
    Dobra vlastnost FvwmBackeru je, ze umozuje, pri prepnuti na nejakou plochu, spustit jakykoliv prikaz. Velmi zajimava vec je to ve spojeni s osd (on screen display). Ja mam treba nakonfigurovane pro vsechny plochy ktere pouzivam prikaz

    *FvwmBacker: Command (Desk 0, Page 0 0) Exec echo "1" | \

    nice osd_cat - -f "font" -c gold -o -20 -p bottom -A right -s 2 -d 2

    ktery ma za ukol pri prepnuti napsat do dolniho praveho rohu cislo desktopu a za 2 sekundicky zmizet. Neco podobneho ma treba window maker taktez, ale rusi vas to uprostred plochy. Modifikaci je nepocitane.
    Aleš Černý avatar 12.11.2004 15:52 Aleš Černý | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: cislo okna ve stylu wm
    Neco podobneho ma treba window maker taktez, ale rusi vas to uprostred plochy.

    Hele, nepomlouvat! Zaprvé se mi to spíš líbí, než ruší a za druhé si to můžeš změnit a nechat to taky zobrazovat třeba v pravém dolním rohu a nebo to úplně vypnout. S WindowMakerem jsem začínal (když jsem zjistil, že na mojí starý šunce jen nabíhání KDE či Gnome trvá asi dvě minuty:-) ) a i když jsem potom přešel na Fuxbox a teď zkouším Fvwm, myslím, že je to kvalitní WM.
    Ale jinak dobrý tipy. Např. to přepínání Alt-Tab je o mnoho lepší než to původní, jak je nakonfigurovaný defaultně. Už se teším na další díly! Snad se třeba i dozvím, jak ikony umístit do rámečku pevné velikosti (jako to dělá právě třeba WindowMaker).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.