abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 736 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Jak nastavit DNS

    16.1.2005 22:23 Cirby | skóre: 2
    Jak nastavit DNS
    Přečteno: 382×
    Ako mam nastavit spravne DNS ked nemam vlastnu domenu. NAMESERVER 172.16.1.1 NAMESERVER 193.58.193.10 cirby.example.net toto je problem co tam mam dat. Diky

    Odpovědi

    16.1.2005 22:28 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Precetl jste si ty clanky a prispevky clanek, na ktere vas odkazoval kolega u vaseho minuleho dotazu? Evidentne ne, a jeste zakladate dalsi zbytecny dotaz. :-(

    Jak @#$%! souvisi nejaka domena cirby.example.net s nastaveni IP adresy DNS serveru na klientech?
    16.1.2005 22:31 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    O co se ti jedna ?
    Tim ze zalozis nove vlakno a do nej napises stejne nesmyslny dotaz nicemu nepomuzes. Zkus si precist neco o sitich a potom se zkus zeptat znovu.
    16.1.2005 22:37 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Len mi napis jak sa tvori localna domena, alebo ci to tam vobec treba zadavat pod nameserver
    16.1.2005 22:41 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Na ROOT.cz som asi stokrat prelistoval navod na spojazdenie routera, ale mne stale nejde do hlavy to nastavenie DNS co dostavam od proveidra a to stou domenou co je pod tym nameserver.
    16.1.2005 22:46 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Zkus si po sobe precist otazku a pri cteni se postav do pozice cloveka, kterej nevi co jsi cetl a co jsi udelal.
    Ale zkusim vystrelit od pasu: Jmeno domenoveho serveru ktere jsi dostal od ISP nastav na vsech klientech.
    16.1.2005 22:52 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Nechapes otazke. Povedz mi co mam zadat do resolf.conf pod nameserver len to mi staci, stale nechapes. Klienti nech ta teraz nezaujimaju.
    16.1.2005 23:03 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Obsah souboru /etc/resolv.conf:
    nameserver       IP_DNS_serveru_ktere_ti_dal_tvuj_poskytovatel

    Ale preklad adres ti bude fungovat pouze z toho routeru (teda pokud mas zbytek dobre nastaven)
    PS: Me nezajima ani tvoje sit ... (natoz klienti)
    16.1.2005 23:04 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Pripada to jen mne, nebo ses skutecne clovek, ktery si mysli ze napise nesrozumitelny dotaz, na zadost o upresneni odpovida arogantne a mysli si, ze se kazdy posadi na zadek a okamzite odpovi?
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    17.1.2005 14:08 Juraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Obcas mam silny pocit, ze ludom by pri predavani pocitaca mali robit testy ci su schopny pocitac ovladat - nieco ako testy ked vas pustaju na zakladnu. Pri linuxe to plati dvojnasobne...
    16.1.2005 23:07 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    to vsetko ze nameserver ipadresa..... to je ok. ale stale ste mi neodpovedali na to ci tam ma byt to co je nazaciatku darkstar.example.net co tam mam dat namiesto toho ked nemam domenu
    16.1.2005 23:11 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    a jeste si dupni! pokud chces odpoved, udelej nasledujici: pouzij vyhledavani na abclinuxu.cz
    precti si co jsi nasel
    aplikuj prave ziskane znalosti na svuj problem a vyres ho
    pokud nevyresis, zkus se slusne zeptat v diskuz
    nez se budes ptat, precti si Jak se spravne ptat
    dal pokracuj podle dokumentu ktery jsem ti v predeslem bodu dal do odkazu
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    16.1.2005 23:16 Michal Kubeček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Poslední pokus: patří tam IP adresa nameserveru, kterého se chcete ptát.
    16.1.2005 23:19 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Sorry ze som vas otravoval, niesom nervozny len sa nechapeme. Mne len na zaciatok stacilo vediet o tej domene co snou. Studujem navodi na root.cz od Vondracku ale tam ani zmienka o domene aku tam mam dat ked nemam zaplatenu.
    16.1.2005 23:24 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Mohl by tuhle debatu nekdo ze spravcu ukoncit? :-(

    Naposled: Jaka kurnik furt domena? Patri tam IP adresa(y) DNS serveru providera. Howgh!
    17.1.2005 14:21 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    No ja si tipnu. Nevim jestli ma SuSE, ale u SuSE YAST2 se zobrazi pro nastaveni dialog, ktery po vas chce
    • HOST_NAME
    • DOMAIN_NAME
    • NAME_SERVER(cislo_poradi)
    • DOMAIN_SEARCH
    Ja to mam nastavene
    • jmeno pocitace (to je jasne)
    • "home" u domaci stanice je to asi nepodstatne, ale take nevim vyznam
    • cislo DNS od poskytovatele pripojeni
    • "home" zase nevim vyznam, myslim, ze je to zase nepodstatne pro domaci stanici
    16.1.2005 23:21 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    mam zadane nameserver 172.16.1.1 nameserver 193.58.193.10 a pod tym bolo napisane search example.net tam mam pravdepodobne zadat domenu ale co ked nemam domenu mozem to obist, vymazat
    16.1.2005 23:25 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    16.1.2005 23:25 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    man resolv.conf

    Smaž to.
    Copak toho není dost?
    16.1.2005 23:27 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    root@thovt:~# cat /etc/resolv.conf
    nameserver 1.1.1.1
    nameserver 194.108.73.1
    nameserver 212.65.193.157
    search vetrnik.net
    16.1.2005 23:29 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    search doc.chocholousek.lecebna.bohnice.cz
    16.1.2005 23:29 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    V diskuzi je povolena značka pre. Proč asi?
    Copak toho není dost?
    16.1.2005 23:33 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    pridal jsem ji tam
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    16.1.2005 23:31 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    diki za tu liecebnu, si magor to ma zaujima ci tam ma byt to search nieco co nechapete staci povedat smaz to netreba to. a je to vyriesene
    16.1.2005 23:34 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Ve skole by se melo venovat alespon nekolik hodin tydne vyuce toho, jak se srozumitelne vyjadrovat. Jsi naprosto odstrasujici priklad! Kdo ma sakra z toho tvojeho blaboleni poznat, na co se ptas?! :-(
    16.1.2005 23:35 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Já žiju už nějakou dobu takto
    <thingwath@ethelred> /etc
    # cat resolv.conf 
    domain asgard.img
    nameserver 172.16.0.1
    
    Tebe to třeba roztrhá na cucky. Myslím, že někomu by to v této diskuzi nevadilo :-D
    Copak toho není dost?
    16.1.2005 23:37 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    root@thovt:~# cat /etc/resolv.conf
    nameserver 1.1.1.1
    nameserver 194.108.73.1
    nameserver 212.65.193.157
    search vetrnik.net  <- na toto sa pytam
    
    16.1.2005 23:39 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Tak prosímtě tu řádku smaž, vypni počítač a jdi si lehnout.
    Copak toho není dost?
    16.1.2005 23:39 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    please pre or die
    16.1.2005 23:40 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Kolego, uz jste byl na vysetreni IQ? Tohle vypada na povazlive snizenou inteligenci, na stupnici nekde mezi imebecilitou a debilitou. Nenachazim slov.
    16.1.2005 23:43 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    A proc jsi se nezeptal hned?

    ten radek je nepodstatny, klidne ho smaz.

    pokud se chces dovedet neco vic o tom jak to v Linuxu funguje, tak si precti par kapitol z knizky LDP.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    17.1.2005 09:33 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Ja pochopil uz z dotazu, co Cirby chce :-) Ale chce to velkou fantazii. :-( Lepe je dvakrat se zeptat, nez chybne predpokladat, jaky ma problem. A totez plati pro kladatel otazky: nez se rozcilovat, napsat co nejvice podrobnosti.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    17.1.2005 13:55 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Dooobry... mas nepochybne psychotronicke vlohy. ;-)
    16.1.2005 23:43 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    vidite stacilo povedat ze to tam netreba smazat proste a hotovo ale nie vy ste hotovy z toho co sa pytam ked som napisal ze sa pytam na tu domenu pod nameserver. A mne vravite ze som dement.
    16.1.2005 23:46 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Když koukám na tenhle příspěvek, tak bych řekl, že spíš čteme. Ehm :-)
    Copak toho není dost?
    16.1.2005 23:44 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    JM ked mne vravis ze som dment spytam sa ta takto kolko zarabas mesacne
    16.1.2005 23:46 Cirby | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    ja som sa to pytal cely cas pisal som pod nameserver tu domenu treba???
    16.1.2005 23:52 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Nikoliv, ja tvrdim, ze podle vyraznych symptomu patrne trpis oligofrenii, konkretne nekdo na stupni imbecility. Priznaky tam mas popsany ve svem rodnem jazyce (konkretne druhy odstavec u prislusneho hesla), zkus si to precist a DNS uz nech na pokoji, evidentne ti to nedela dobre.
    16.1.2005 23:58 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Tak tazateli snad uz vi, to co vedet chtel.
    A ted by mohl nekdo tohle vlakno smazat, protoze pochybuji, ze by to v budoucnu nekomu mohlo pomoct.
    17.1.2005 00:02 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Urcite bych vlakno nemazal, spis bych ho pouzil jako odstrasujici priklad (a taky ze uz na nej mam odkaz z venku :-) a mozna na nej odkazoval primo od formulare pro zadani dotazu. Druhy odkaz u toho formulare bych dal na www.stare.cz/otazky.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    17.1.2005 00:03 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Jo, uz jsem si to stihnul zarchivoval, muzete mazat... :-D
    17.1.2005 00:10 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Prosímvás, to nemá cenu :-) Nejviditelnější efekt bude ten, že Cirby teď půjde a rozhlásí, že na abclinuxu.cz jsou vypatlaná namyšlená hovada (hlavně ten jm). Pokud to ovšem bude dělat ve stylu, jakým sem psal příspěvky, tak bych chtěl mít spíše archiv toho, protože to bude teprve sranda :-)
    Copak toho není dost?
    17.1.2005 00:15 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Nenene, nejhorsi ze vseho jsou trpaslici! :-D

    A propos...
    17.1.2005 16:29 Václav Prokop | skóre: 8 | blog: prokop | Třešť
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Tohle by meli dat spravci jako odstrasujici priklad, jak se zadava dotaz, tak jak je ta veta: Nejde mi zvukovka - nbo tak nejak, ale tohle by se tam opravdu hodilo :(
    Tajná signatura
    17.1.2005 17:18 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Zdravim

    Me to doslo pri prvni zmince o "search example.net". Ale jinak souhlasim s tim ze tohle je odstrasujici priklad jak dotazy nemaj vypadat. Vubec mi nevadej preklepy, nevadej mi i/y a rozhodne mi vadi kdyz v celem dotazu neni jediny velky pismeno, jedina tecka a vsechny slova jsou choticky zprehazeny a jeste je do toho zamotanej vypis konfiguraku kterej by mel bejt v <pre>.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    17.1.2005 19:07 qwe | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit DNS
    Tak tohle vlákno mělo být v nedávném článku "Pomoc. PLEASE!!!" a na prvním místě. :) Neuvěřitelnej případ.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.