abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování

    26.2.2005 22:03 maiq
    VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Přečteno: 773×
    Zdravim, pouzivam VIM asi tyden a je skvely, jen nemuzu docilit dvou veci:

    1) VIM v consoli nejak nebere skin "oceandeep", nedam na nej dopustit (http://www.vim.org/scripts/script.php?script_id=368), nevite, jak ho tam dostat? (Gnome, terminal)

    2) Nevite, jak dostat do statusline kódování právě editovaného souboru? Díval jsem se do manualu, ale nejak jsem to nepochytil

    Díky za odpovědi

    Odpovědi

    26.2.2005 22:11 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    ad 1) Note: This scheme works well only with gvim, console colors /do/ suck (you have been warned :-) Musel by sis nastavit barvy v terminálu.
    26.2.2005 22:44 maiq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Momentalne nejsem na Linuxu :/ Nevite, zda to v terminalu na Gnome jde? Pokud nikoliv, reknete kdyztak nejaky jiny terminal.

    Pardon za lamerske otazky, v linuxu jsem asi mesic.
    26.2.2005 22:52 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Edit -> Profiles -> vybrat profil -> Edit -> Colors, ale těch barev bude jen 16 (xterm snad umí 256, nezkoušel jsem).

    Gvim nevyhovuje?
    26.2.2005 23:08 maiq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Diky moc. gVim vyhovuje, ale casto jsem v consoli a ty barvy mi chybi.
    27.2.2005 00:12 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    xterm umí 256 barev, rxvt-unicode taky, ostatní jsem nezkoušel. Lze to sice nastavit, ale je docela otrava se s tím babrat, když to pak stejně nefunguje v ostatních terminálech, zejména na konzoli a náhodných terminálech bůhví odkdud. Takže je asi lepší si na konzoli zvyknout na klasické barvy....
    27.2.2005 00:14 maiq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    To ale budu muset chodit na VIM pres roota, abych mel jine schema, protoze kdyz jsem pres meho klasickeho uzivatele, tak bez toho pozadi se na to nepekne kouka a musim vypinat syntaxi. Jina moznost by byla kontrola GUI ve vimrc
    27.2.2005 00:18 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Dneska jsem si pro rxvt nastavil krásnou khaki na trošku světlejší černé a oni mi řeknou, že je to nanic :-(
    Copak toho není dost?
    27.2.2005 00:32 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Nechci se nikoho dotknout ;-)

    Blbnul jsem s tím, ale nakonec konstatoval, že v X stejně používám gvim -- kromě barev i pro lépe fungující klávesnici a myš --, takže barvy už mě v konzole nezabijí. Ostatně moje barevné schéma peachpuff (které máte nejspíš všichni nainstalované, protože je to první barevné schéma, které vůbec někdo Bramovi poslal, takže je to standardní součást gvimu) je gvim-only, na konzole se redukuje na standardní...
    27.2.2005 00:37 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Rovněž se nechci nikoho dotknout ;-), ale to teda Bramovi poslal pěknou příšeru :-) A já v X používám elvis v rxvt, takže se mi to hodí, celkem. A těch terminálů teď mám vysázeny čtyři plné desktopy.
    Copak toho není dost?
    27.2.2005 00:49 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    K příšeře viz http://trific.ath.cx/resources/vim/colors/. Nemyslím si, že kdyby to bylo stopadesáté barevné schéma, že by ho Bram zařadil, ale kdo dřív přijde... ;-)
    27.2.2005 10:22 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Máte štěstí, že jsem první nepřišel já ;-)
    Copak toho není dost?
    27.2.2005 00:55 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Já rozeznám terminál od vimu podle toho, že terminál nemá scrollbar a není rozdělený na tři a více oken ;-)

    BTW ten screenshot je 1:1?
    27.2.2005 00:59 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Možná na notebooku. Na desktopu mám určitě větší font. 1:1 je v tom smyslu, že nebyl zmenšován.
    27.2.2005 02:12 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Aterm třebas má scrollbar (občas se šikne).
    27.2.2005 01:09 maiq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Mno ja v 90% pripadu pouzivam take gvim, ale kdyz upravuju nejaky ty configy, hraju si s prikazama, ukladam seznamy a proste ruzny blbustky v shellu, tak se bez toho shellovyho neobejdu, ale nic, diky...
    27.2.2005 02:12 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Používám tvůj peachpuff pro gvim a je opravdu velmi příjemné. Doporučuji.
    elviin avatar 27.2.2005 02:59 elviin | skóre: 29 | blog: elviin | Plzeň-Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Do ~/.vimrc si zapiste status line jako napr:

    set statusline=%1*%n:%*\ %<%f\ %y%m%2*%r%*%=[%b,0x%B]\ \ %l/%L,%c%V\ \ %P\ %{Encoding()}

    A funkci Encoding() pod to nebo nad to:

    fu! Encoding()
    	return &encoding
    endf
    
    27.2.2005 12:29 maiq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIM - barevné schéma v konsoli a kódování
    Diky moc elviine, funguje to paradne, jen jsem udelal dve zmeny: 1) Odstranil jsem ty hexy 2) Misto &encoding jsem dal &fileencoding, protoze encoding je defaultni, ale tohle je kodovani editovanyho souboru, ale to asi vis...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.