Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
swsusp2.c: in function 'swsusp_mainloop':
swsusp2.c:843: sorry, unimplemented: inlining failed in call to 'notify_resume': function body not available
swsusp2.c:1000: sorry, unimplemented: called from here
make[3]: *** [swsusp.o] error 1
leaving dir '/usr/src/kernel/power'
make[2]: *** něco podobnýho jako u trojky
make[1]: *** něco podobnýho jako u dvojky
Power management --> Software Suspend
(doufám, že je to správný popisek té položky suspend na disk,podívej!
lspci
nebo lshw
taky lsmod
pro zjištění co používáš za modulycd /usr/src/linux && make menuconfig
Device driver --> Networking support --> Networking options --> Network packet filtering
)make && make modules_install
pro kompilaci jádra 2.6.x a modulů/usr/src/linux/include/linux/blkdev.h:250:sorry unimplemented: a bla bla blaa to jsem nastavil jen ten softw. suspend a typ mého cpu :(
cpqarray.c:446:sorry unimplemented:called from here
make[2]***[cpqarray] error1
make[1]***[_mod_subdir_block] error2
make [_mod_drivers]
make mrproper (smaze predchozi kompilaci) make menuconfig (nastaveni jadra) make (kompilace jadra a modulu) make modules_install (instalace modulu) cp /usr/src/linux/System.map /boot cp /usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage /boot/kernelZdar Max
make help
', abyste zjistil, co vlastně dělá 'make
', než začnete mást nebohé začátečníky.
no ja nevim, ale ja delam
make clean make menuconfig make all make modules_installa skopiruju jadro kam patri
kernel panic - not syncing:VFS: unable to mount root fs on blaaa...ale to byla chyba u mě
make menuconfig make modules make modules_install make bzImagenastavit linky upravit lilo a je to ... já dro najelo ... žádnej kernel panic, sice půlka věcí nejede ale mam jádro
Tiskni
Sdílej: