NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Mám otázku ohledně portů TCP a UDP.
Sdílecí software typu eMule, aMule, eDonkey apod. vyžaduje některé porty, jako například TCP port č. 4662.
Nepoužívám žádný firewall, přesto však stále dostávám hlášky, že potřebné porty jsou nedostupné. (Pak klient získá u serverů Low-ID, což de facto znemožní jakékoliv rozumné stahování.)
Ještě doplním, že na mé předchozí distribuci (Mandrake 10.0) fungoval eDonkey bezproblémově, avšak s jiným providerem. Dnes mám jiné distro (Arch Linux 0.7) i jiného providera a nemohl jsem zkusit žádné vzájemné kombinace.
Prosím všechny, kdo podobný problém řešili, o radu.
ad 1: Řekl bych, že spíš ne.
- Existuje v Linuxu blokování portů, které funguje nezávisle na firewallech?
- Musí se některé porty nějak explicitně otvírat?
- Jak mohu zjistit, zda porty blokuje můj systém nebo můj provider?
nmap localhostspustíš lokálně na tom stroji a na nějkém stroji venku spustíš
nmap IP_adresačímž uvidíš, co Ti tam poslouchá ven, tj. nejen lokálně.
Služba může poslouchat jen na některých rozhraních.
Adresách, ne rozhraních (i když dokumentace k řadě serverových aplikací tvrdí opak). I když pomineme to, že na jednom rozhraní může být víc adres (a že se navíc mohou přidávat nebo ubírat v době, kdy už démon běží), pořád je potřeba mít na paměti, že naváže-li klient spojení na "špatné" rozhraní, ale "správnou" adresu, projde to (pokud to nezahodí paketový filtr).
iptables -L
Doufám, že to něco vypíše, protože jestli tak, tak tam nemáte žádnej firewall... Command not found...
Nic takového tu bohužel nemám.
Tiskni
Sdílej: