Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
John C. Dvorak píše o tom, jak by případný MS-Linux mohl ovládnout linuxový trh. Cestu vidí v propojení kernelu s vrstvou ovladačů MS Windows a z něj plynoucí širší podpory hardwaru.
Tiskni
Sdílej:
často chybí ovladače přímo od výrobce a ty jsou nahrazovány generickými.bingo, a to je prave spravny: a) snazsi sprava ovladacu (bugy se opravuji na jednom miste, ne v 10 ruznych implementacich) b) jednodussi dostupnost ovladacu - napriklad spousta vyrobcu dela sitovku se stejnym chipsetem, ktera se lisi de facto jenom layoutem desky s plosnejma spojema, proc kvuli tomu psat dalsi driver? c) proc nenechat psani ovadacu na lidech, kteri rozumi operacnimu systemu?
Cestu vidí v propojení kernelu s vrstvou ovladačů MS Windows a z něj plynoucí širší podpory hardwaru....a predevsim sirsi rozsah padani.