Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Jako první na českém internetu přinášíme informaci o prodeji Email.cz společnosti Seznam. Převod domény a tím de facto prodej byl uskutečněn v pátek 15.7.2005 (viz Nic.cz). Ve čtvrtek vám server LinuxBIZ.cz přinese rozhovor s Janem Makovičkou, výkonným ředitelem Impression Media, který dříve působil jako obchodní ředitel právě v Email.cz.
Tiskni
Sdílej:
O emaily jsem na Email.cz nikdy neprisel nebo si to nepamatuju;nebo o tom ani nevíš, protože to, že ti nedošel nějaký mail, se dozvíš jedině tak, že tě odesílatel upozorní jinou cestou, že to mělo přijít ...
tohle nevim jiste, protoze to neni neco, co by mi mohlo zkazit den (chapu, ze nas je takovych mensina).no, ono pokud přijde výpadek, zrovna když si tam někdo nechá instrukce ohledně pozítřejší cesty do Anglie s tím, že mezitím bude ve škole v labu a není problém si to přečíst a případně vytisknout, než to složitě opisovat, tahat se s tím papírkem zbytečně přes půl republiky a nezapomenout ho při balení ... to myslím celkem "zkazilo den" ...
Kdyz jsem psal, ze jsem o emaily neprisel, myslel jsem tim ty prectenehm ... no, někteří měli to štěstí, že jim byly maily obnoveny, ať už přečtené nebo nepřečtené ... já bohužel ne, především protože jsem maily stahoval pop3, přišlo mi jich hafo prázdných, ale na serveru se obsah již nikdy neobjevil ... tož ses třeba šikovně trefil, žes nic nepoznal :)
takovou tu kupu mailu, ktera u nekterych lidi cita tisice zprav a je to "hrozna tragedie, kdyz jim to konecne vyssi moc mazne, protoze JSEM JICH TAM MEL TOLIK!!!". ;o)no, archivuju si lokálně veškerou (nepracovní) korespondenci, nezakládám si na tom, že toho za ty roky mám "už tolik", ale už se mi párkrát hodilo, že jsem si mohl najít nějakou starší záležitost ...
Ad zkazeny den: Nerikal jsem prece, ze ten, komu to smazani zkazi den, je cíťa.neříkal jsem, žes to říkal
... genialni white-list based anti-spam.)jo, whitelisting je fakt geniální věc, když potřebuju sehnat člověka, na kterýho jinej kontakt než mail nemám, a on mě v tom listu nemá (a nevím o nikom, koho tam má, abych ho poprosil aby napsal za mě ...) :-/
No, kdyby to takhle fungovalo, bylo by to opravdu hloupe. :o)
Posles zpravu - prijde ti generovana omluva obsahujici heslo + instrukce - ty se podle nich zaridis (tzn. odesles zpravu znovu se subjectem obsahujicicm heslo) - zprava tentokrat dorucena bude - kdyz adresat uzna za vhodne, prida si te do seznamu ...
Posles zpravu - prijde ti generovana omluva obsahujici heslo + instrukce - ty se podle nich zaridis (tzn. odesles zpravu znovu se subjectem obsahujicicm heslo) - zprava tentokrat dorucena bude - kdyz adresat uzna za vhodne, prida si te do seznamu ...hm, v době, kdy se mi stalo výše uvedené, to na email.cz takhle opravdu nefungovalo, přišla mi jen hláška, že můj mail nemůže být doručen, nic víc
To neni uplne vina Emailu a pokud dotycneho nepolibila muza, nejspis to ma tak nestastne nastavene dodnes. Vyse popsany princip totiz neni na Emailu ani dnes veci jednoho checkboxu a textboxu pro heslo. Od jiste doby Email.cz umoznuje konkretni filtry aplikovat (ci nikoli) v zavislosti na tom, je-li odesilatel dorucene zpravy v address-booku (ci nikoli). Je na kazdem uzivateli, jestli & jake filtry (potazmo odpovidace) si k tem "neznamym" dorucenym zpravam nastavi.
mej se