Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
Lidé ze společnosti Corellium se včera na Twitteru pochlubili screenshotem Ubuntu na Apple Siliconu aneb zprovoznili Ubuntu na počítači Apple s novým ARM procesorem M1. CTO jej už používá k vývoji ve svém herním křesle s 49 palcovým monitorem. Dnes byly na blogu Corellium publikovány detaily a pro případné zájemce i návod a obraz ke stažení. Upravili obraz Ubuntu pro Raspberry Pi.
Rodina počítačů Raspberry Pi se rozšířila o jednočipový počítač Raspberry Pi Pico v ceně 4 dolary s vlastním procesorem RP2040. Představení na YouTube.
Společnost Red Hat na svém blogu oznámila, že Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bude možné provozovat zdarma na 16 serverech.
Pod společným názvem DNSpooq byly zveřejněny informace o 7 bezpečnostních chybách v DNS caching a DHCP serveru dnsmasq. Jedná se o cache poisoning (CVE-2020-25686, CVE-2020-25684, CVE-2020-25685) a buffer overflow (CVE-2020-25687, CVE-2020-25683, CVE-2020-25682, CVE-2020-25681). Jejich kombinací lze dosáhnout závažnosti CVSS 9.8. Chyby jsou opraveny v dnsmasq 2.83.
Byla vydána nová stabilní verze 19.07.6 (Changelog) linuxové distribuce primárně určené pro routery a vestavěné systémy OpenWrt (Wikipedie). Řešena je také řada bezpečnostních chyb. Především v dnsmasq (DNSpooq).
Google Chrome 88 byl prohlášen za stabilní (YouTube). Nejnovější stabilní verze 88.0.4324.96 přináší řadu oprav a vylepšení. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 36 bezpečnostních chyb. Nálezci nejvážnější z nich (CVE-2021-21117) bylo vyplaceno 30 000 dolarů.
Byla vydána nová verze 4.4.2 svobodného programu pro skicování, malování a úpravu obrázků Krita (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Vedle Hectora "marcan" Martina a Asahi Linuxu portují Linux na Apple Silicon aneb na počítače Apple s novým ARM procesorem M1 také lidé ze společnosti Corellium. V sobotu se na Twitteru pochlubili bootováním Linuxu na M1. Dnes zveřejnili zdrojové kódy (Preloader-M1 a Linux-M1).
CSIRT.CZ upozorňuje na kritické zranitelnosti v Orbit Fox pluginu pro WordPress. Správci CMS WordPress, kteří mají nainstalované rozšíření Orbit Fox, by měli provést co nejdříve upgrade rozšíření na poslední verzi 2.10.3. Dvě nedávno nalezené zranitelnosti, stored XSS a možnost eskalace oprávnění, umožňují útočníkovi kompletní ovládnutí webové stránky.
Jako první na českém internetu přinášíme informaci o prodeji Email.cz společnosti Seznam. Převod domény a tím de facto prodej byl uskutečněn v pátek 15.7.2005 (viz Nic.cz). Ve čtvrtek vám server LinuxBIZ.cz přinese rozhovor s Janem Makovičkou, výkonným ředitelem Impression Media, který dříve působil jako obchodní ředitel právě v Email.cz.
Tiskni
Sdílej:
O emaily jsem na Email.cz nikdy neprisel nebo si to nepamatuju;nebo o tom ani nevíš, protože to, že ti nedošel nějaký mail, se dozvíš jedině tak, že tě odesílatel upozorní jinou cestou, že to mělo přijít ...
tohle nevim jiste, protoze to neni neco, co by mi mohlo zkazit den (chapu, ze nas je takovych mensina).no, ono pokud přijde výpadek, zrovna když si tam někdo nechá instrukce ohledně pozítřejší cesty do Anglie s tím, že mezitím bude ve škole v labu a není problém si to přečíst a případně vytisknout, než to složitě opisovat, tahat se s tím papírkem zbytečně přes půl republiky a nezapomenout ho při balení ... to myslím celkem "zkazilo den" ...
Kdyz jsem psal, ze jsem o emaily neprisel, myslel jsem tim ty prectenehm ... no, někteří měli to štěstí, že jim byly maily obnoveny, ať už přečtené nebo nepřečtené ... já bohužel ne, především protože jsem maily stahoval pop3, přišlo mi jich hafo prázdných, ale na serveru se obsah již nikdy neobjevil ... tož ses třeba šikovně trefil, žes nic nepoznal :)
takovou tu kupu mailu, ktera u nekterych lidi cita tisice zprav a je to "hrozna tragedie, kdyz jim to konecne vyssi moc mazne, protoze JSEM JICH TAM MEL TOLIK!!!". ;o)no, archivuju si lokálně veškerou (nepracovní) korespondenci, nezakládám si na tom, že toho za ty roky mám "už tolik", ale už se mi párkrát hodilo, že jsem si mohl najít nějakou starší záležitost ...
Ad zkazeny den: Nerikal jsem prece, ze ten, komu to smazani zkazi den, je cíťa.neříkal jsem, žes to říkal
... genialni white-list based anti-spam.)jo, whitelisting je fakt geniální věc, když potřebuju sehnat člověka, na kterýho jinej kontakt než mail nemám, a on mě v tom listu nemá (a nevím o nikom, koho tam má, abych ho poprosil aby napsal za mě ...) :-/
No, kdyby to takhle fungovalo, bylo by to opravdu hloupe. :o)
Posles zpravu - prijde ti generovana omluva obsahujici heslo + instrukce - ty se podle nich zaridis (tzn. odesles zpravu znovu se subjectem obsahujicicm heslo) - zprava tentokrat dorucena bude - kdyz adresat uzna za vhodne, prida si te do seznamu ...
Posles zpravu - prijde ti generovana omluva obsahujici heslo + instrukce - ty se podle nich zaridis (tzn. odesles zpravu znovu se subjectem obsahujicicm heslo) - zprava tentokrat dorucena bude - kdyz adresat uzna za vhodne, prida si te do seznamu ...hm, v době, kdy se mi stalo výše uvedené, to na email.cz takhle opravdu nefungovalo, přišla mi jen hláška, že můj mail nemůže být doručen, nic víc
To neni uplne vina Emailu a pokud dotycneho nepolibila muza, nejspis to ma tak nestastne nastavene dodnes. Vyse popsany princip totiz neni na Emailu ani dnes veci jednoho checkboxu a textboxu pro heslo. Od jiste doby Email.cz umoznuje konkretni filtry aplikovat (ci nikoli) v zavislosti na tom, je-li odesilatel dorucene zpravy v address-booku (ci nikoli). Je na kazdem uzivateli, jestli & jake filtry (potazmo odpovidace) si k tem "neznamym" dorucenym zpravam nastavi.
mej se