Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Třeba se učí a to, co ten soft nabízí používá k pochopení problematiky atd.
Obávám se, že ten soft spíše od problematiky odstíní.
Třeba se učí a to, co ten soft nabízí používá k pochopení problematiky atd.
Tak si nechte poradit od zkušenějších.
Víte, kdy jsem se (konečně) naučil DB? Přesně ve chvíli, kdy jsem neměl vůbec žádné GUI, server tak říkajíc "hořel" a já měl jenom ssh konsolu. Konečně jsem musel psát všechny ty DDL příkazy ručně. Některé poprvé v životě, dělala to za mě klikátka. Po této zkušenosti, která mi otevřela oči (tehdy jsem poznal, že po mnoha letech provozu, o DB nevím ABSOLUTNĚ VŮBEC NIC). Odinstaloval jsem všechno v GUI, od té doby používám pouze řádkové klienty a manuál. A je to velmi poznat.
Takže pro začátečníka je ideální tužka a papír a textový editor pro psaní počátečních CREATE a pozdějších ALTER skriptů. Je to nejlepší a nejrychlejší způsob, jak se DB naučit. Pokud potom začne používat GUI klikátka (protože ví proč, nikoliv proto, že neumí psát příkazy ručně) je už pouze jeho volba.
… neměl vůbec žádné GUI, server tak říkajíc "hořel"…Aneb vyuka stresovou metodou
inputrc
.
Aneb vyuka stresovou metodou
njn Ani ne výuka, jako spíš rána do palice po které se mi rozsvítilo .
mluvis o uceni se DDL prikazu, ne navrhu databazoveho schematu.
No tak jedno je prostředkem pro vyjádření druhého a je potřeba umět obé.
V opacnem poradi by nejaky vizualni nastroj pomohl, a clovek by sel do sql s jasnou predstavou co je cizi klic apod. coz afaik vetsine "radkovych" zacatecniku dela problemy pochopit.
Mám trochu jiné zkušenosti a proto jsem navrhoval tužku a papír. Zrovna na reference je to ideální nástroj (třeba na omezení typu CHECK už moc ne) a člověku to (po čtyřicátém papíru) opravdu přejde do krve a pak z toho ještě napíše SQL. Zatímco v GUI by si pospojovával nějaké čáry s obdélníky, klikl by na "generate sql" a neuměl by ani schéma, ani syntaxe.
Tiskni
Sdílej: