abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Zapojení vodičů ve VGA kabelu

    21.1.2006 17:49 Pavel Boček
    Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Přečteno: 16445×
    Dostal se mi do rukou starší monitor. Na koncovce však chybí 3 kolíky a proto monitor nejede (když jej připojím k notebooku tak jen problikne a jinak je zelený). Rád bych věděl jak mám zapojit jednotlivé vodiče do koncovky, popř. jestli by to vůbec fungovalo, jelikož v kabelu je méně vodičů než na koncovce kolíků (některé kolíky jsou jen propojeny navzájem).

    Odpovědi

    21.1.2006 17:55 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    dotaz do gůglu: define:vga connector
    odpoved: http://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector
    25.1.2006 08:55 Pavel Boček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Díky za tohle ale zase tak moc mi to nepomůže,potřebuju spíš praktickou odpovědˇ-z tohohle nepoznám kterej vodič je kterej,nejsou tu barevně odlišeny.A nezapojené kolíky se mají propojit navzájem nebo nechat tak ? Taky nevím jestli se některej vodič nemá propojit s kovovým obalem konektoru nebo jestli to je teď špatně zapojené.
    29.1.2006 12:08 vlasta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Nejedná se o barvy vodičů, je to RGB signál. Stačí zapojit piny podle čísel.
    1.2.2006 20:38 Behemot | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Rozumějte: já nevím na kterém z drátků v kabelu je který signál, vědět že např. na hnědém je uzemění a na bílém červená barva atd. Pak už bych to zapojil.
    Josef Kufner avatar 13.9.2006 20:40 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    V první řadě se podívej, jestli ty 3 chybějící kolíky nejsou náhodou ty s čísly 4, 9 a 11. ;-)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    8.3.2011 16:50 xurfa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Tak si to "propípnu", ne?
    Pavel Čejka avatar 1.2.2006 22:06 Pavel Čejka | skóre: 28 | blog: tosinezaslouzijmeno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Draty do monitoru byvaji oznacene barevne RGB, pokud nejsou, byva to ta trojice stinenych, pokud ani to neni, pak lze lehce riskovat a zkouset naslepo. Synchronizace casto miva barvy hnedou, cernou, bilou, ale opet to tak byt nemusi.

    Zkusil bych zapojit uzemneni a stineni, lze zjistit ohmetrem. Nasledne bych zkusil zapojit synchronizaci, pokud nevim, ktere draty to jsou, tak preskocim a zkusim doufat, ze monitor je hloupej a neco zobrazi i kdyz synchronizaci nema (vetsina s digitalnim ovladanim nezobrazi nic). Pak bych si vytahl RGB z pocitace a zkusil spojit s necim co vede do monitoru, hloupej monitor zobrazi nejaky bordel na obrazovce, pokud to je zelene, nasel jsem vstup pro zelenou slozku atd... pak zkusim najit synchronizaci, spojuju, premyslim a doufam, ze kdyz spojim ty spravne, tak se obraz ustali a misto hemzeni bordelu uvidim neco smysluplneho. Nepovede-li se, monitor odvazim do sberneho dvora a jdu si koupit za par korun novy/pripadne funkcni pouzity.
    1.2.2006 22:21 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    A co je to vlastne za monitor, ze tak stoji za to ho opravit?
    I am Jack's wasted life.
    2.2.2006 09:28 cuki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    ahoj napis mi sem tvuj mejl a ja ti poslu obrazek jestli mas barevne oznaceny konce tak by to nemel bejt problem. Nebo mi muzes napsat na cuki@volny.cz
    2.2.2006 09:50 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    6.2.2006 19:27 Behemot | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    RGB jsou zřejmě rozpoznatelné-jsou vždycky dvojice barva a černý drát smotané u sebe ale pak je tam 5 dalších drátků volně z nichž jeden černý je napojen na kovový obal konektoru. Monitor velkou cenu nemá ale když už jsem se s ním tahal vlakem ze školy.. Problém je ten, že když jsem monitor vrazil do notebooku tak byl celý zelený a po nastavení jej jako primárního problikl a nic se nedělo,zase zůstal zelený. Ale na jednom starém vraku ve škole jel v pohodě.
    6.2.2006 19:27 Behemot | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    RGB jsou zřejmě rozpoznatelné-jsou vždycky dvojice barva a černý drát smotané u sebe ale pak je tam 5 dalších drátků volně z nichž jeden černý je napojen na kovový obal konektoru. Monitor velkou cenu nemá ale když už jsem se s ním tahal vlakem ze školy.. Problém je ten, že když jsem monitor vrazil do notebooku tak byl celý zelený a po nastavení jej jako primárního problikl a nic se nedělo,zase zůstal zelený. Ale na jednom starém vraku ve škole jel v pohodě.
    8.2.2006 20:33 Behemot | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Teď jsem se dostal k jeětě jednomu monitoru, kde také chybí tři kolíčky (piny-jak chcete, někdo říká i pity) a na původní staré 486ce jede bez problému ale na mém PC už nejde. Čím to je ? A dá se to vůbec přepojit na novější počítače, resp. má tahle diskuse v tomhle případě smysl ?
    8.3.2011 16:58 xurfa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Které piny?
    8.2.2006 21:15 tuxmartin | skóre: 39 | blog: tuxmartin | Jicin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Nektery stary monitory nemely vsechny kolik v konektoru. Ja pouzivam Proview 517 a to mu chyby jeden kolik (grafika NVidia GeForce 4 with AGP8X). Jak ten monitor souvisi s Linuxem?
    9.2.2006 19:40 Behemot | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Můj monitor co používám teď taky neá jeden kolík. A jak to souvisí s Linuxem ? Bez monitoru pro mě bude správa proxy a jinýho serveru noční můrou. Vzdálená správa totiž neřeší všechno. A neustále přehazovat za chodu monitor z jednoho počítače na druhej taky dělat nemíním.
    nway avatar 9.2.2006 20:48 nway | skóre: 17 | Česká Lípa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    např. 2PC - 1 monitor taky není k zahození, ale doporučuji stíněné kabely, obyčejné dělají duchy.
    13.9.2006 18:09 Behemot | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Dají se tedy monitory ke starým počítačům (386 atd.) zapojit tak,aby na dnešních PC jely ?
    13.9.2006 18:20 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Co je to za blbost ?

    Každý monitor s příslušným VGA konektorem pošlape i na nových PC.

    Problém je že pošlape pouze na takových frekvencích a takových rozlišeních co zvládá, a některé nové programy nemusí jít přepnout třeba na 60Hz a 320x240 bodů a pod......

    Někdy se to nemusí ani dát nastavit v ovladačích protože grafika nepočítá že by se k ní takový monitor připojoval.

    PS. Staré monitory vyházet pokud není použit pouze pro textovou konzoli pro nastavení serveru při výpadku sshčka (ssh).
    3.3.2011 09:24 ferry
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Blbost, staré monitory mají 9-pin konektor a na kartě je 15-pin. Aby to šlo spojit, musí mít redukci - wiz www.krup.cz
    4.3.2011 00:48 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu
    Co to tady šíříš za bludy ?

    Už v dobách 386ky měly monitory 15-pin kolíky - pokud takové byly (co měly 9 pinů) tak jsou dnes nepoužitelné protože jsou potom staré z dob CP/M a pod na CPU 8080 :-)
    14.9.2006 00:09 Thorgun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zapojení vodičů ve VGA kabelu

    Zelený obraz máš, protože konektor má špatný kontakt. Počet kolíků s tím nemá co dělat. Sériový kabel do 25 pinového COMu také nemá 25 zapojených vodičů jen proto, že jich tam 25 zapojit jde. Někdy pomůže kontaktol a smirkový papír, jindy máš smůlu, kolíky jsou prostě pro konkrétní konektor krátké - u monitorů je to celkem zřídka, ale třeba některé série myšek Samsung nejdou s polovinou PS/2 konektorů na deskách - ani při úplném zasunutí prostě nemají kontakt.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.