abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Problém s grafickými artefakty

    29.8.2009 10:22 Bongo
    Problém s grafickými artefakty
    Přečteno: 701×

    Dobrý den, mám grafickou kartu GTX280 a poslední 2 dny se mi stává, že mi při zapnutí hry naběhnou grafické artefakty a pc pár sekund na to zamrzne a je třeba restart. Kartu už mám asi půl roku a žádný problém dosud nebyl. Zkoušel jsem třeba fallout 3, kde se mi to stává. Přehříváním to určitě nebude, protože se to stane hned po zapnutí pc a po načtění hry. Poté pc restartuji a když spustím nějakou jinou hru tak to samé, pomůže jen vypnutí a následné znovu zapnutí pc ( ne restart ), pak vše funguje jak má. Když ale zapnu pc další den znovu, dám fallout 3 tak se celý proces opakuje. Použvám poslední ověřenou verzi ovladačů z nvidia.com.

     

    Děkuji za pomoc.

    Odpovědi

    Nicky726 avatar 29.8.2009 12:28 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty
    Pro jistotu zkontroluj zda se ti točí větrák na grafice. A pak by se dalo zkusit v nějakém přetaktovacím programu gk podtaktovat, zda bude stabilní. Pokud ano, můžeš zkusit reklamaci. Pokud ne, může to být v nastavení Xorg.conf.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    29.8.2009 12:42 Bongo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty

    Větráky se točí všechny co v pc mám - karta, procák, zdroj + 2 navíc ve skříni. Moje sestava - E8400, Asus P5Q Pro, 700W fortron, Win Xp, 4Gb DDR2 800Mhz

     

    Zde celý problém co se stalo polopatě: Včera ráno, zapnu pc a zapnu fallout, nahraj ihru a 3 vteřiny na to artefakty přes celou obrazovku a pár sekund na to pc zamrzlo, restart pc - zapnu fallout opět to samé, restart - zapnu jinou hru, také artefakty. Vypnu pc a znovu zapnu - jiné hry jedou v pořádku, fallout taky. Nechápu. Dnes ráno - zapnu pc, zapnu fallout a opět artefakty a pc zamrzne. Restart nepomohl, takže opět vypnul pc, zapnul a vše funguje. Vůbec nevím čím to může být. Ale asi jak jednou pc vypnu ,tak mi udělá fallut artefakty, když pak restartuji pc tak se to přenese na všechny hry. Když znovu vypnu a zapnu pc tak vše zase funguje. Nerozumím.

    29.8.2009 14:28 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty
    Asi nějaký HW problém takže skontrolovat HW - všechen.

    Případně vyskoušet nějaký jiný OS live DVD a pod... zda i tam bude blbnout.
    29.8.2009 14:38 Bongo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty

    Udělal jsem testy v 3DMark a SpecviewPerf. Žádných problémů jsme si tam nevšiml, zde jsou výsledky:


    3DMark Score - 14262 3DMarks
    SM 2.0 Score - 6422
    SM 3.0 Score - 7560
    CPU Score - 2793

    3dsmax-04 Viewset
    -------------------------------------------------------------------------------
    Test Weight Frames DLB Visual Double Frame Buffer Depth Stencil
    # Per Sec Sec ID Buffer Red Green Blue Alpha Buffer Buffer
    -------------------------------------------------------------------------------
    1 5.50 8.26 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    2 5.50 9.51 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    3 5.50 8.17 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    4 5.50 8.18 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    5 17.00 23.7 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    6 5.50 10.9 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    7 5.50 10.9 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    8 5.50 7.03 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    9 5.50 7.03 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    10 17.00 15.0 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    11 5.50 15.7 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    12 5.50 15.7 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    13 5.50 12.5 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0
    14 5.50 12.5 N/A 7 True 8 8 8 0 24 0

    Nevím v čem ten problém může být, s reklamaci počkám, pokud se artefakty začnou objevovat i v dalších hrách, pak budu reklamovat asi grafiku. Nevím, tento problém jde mimo mé chápání :-(

    29.8.2009 16:54 fafsdfs
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty

    Tipuju zdroj.

    Podle toho co popisujes to vypada tak, ze kdyz se zdroj zatizi, tak pada. Zkus ho zatizit jinak (kompilace) jestli se to bude chovat podobne. Pokud mas zdroj delsi dobu (pres 2 roky) tak je to bezna zavada.

    29.8.2009 17:44 Bongo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty

    Zdroj mám 2 měsíce. Zdroj může způsobit artefakty? A jen v některých hrách a někdy?

    31.8.2009 13:05 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty
    Ano může pokud grafika při náročných operacích bude vyžadovat více proudu a zdroj to neutáhne - případně to nemusí utáhnout MB.

    Od toho bývají na některých grafikách externí konektory pro napájení.

    U některých grafik dokonce bývá napsáno jaký proud musí zdroj pro bezproblémový chod dodat na určité větvi zdroje. (Jaký minimální zdroj musí být v PC)
    31.8.2009 21:55 Bongo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty

    To ano, ale já mám tento zdroj: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008O000000G32 A ten myslím stačí na grafiku. Artefakty se objevují pořád, zkusil jsem reisntalovat všechny ovladače, dal jsme bod obnovení týden zpátky. Vidím to asi na vadno ugrafiku :-(

    Amarok avatar 1.9.2009 13:40 Amarok | skóre: 33 | blog: blogoblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty
    To mi prijde jako dost prehnane, tvrdit, ze 700W zdroj nemusi utahnout grafiku, pri maximalni zatezi snad ani kompletni herni sestava vic nez 400W brat nemuze, nebo to nekdo meril?
    Jinak mi neni jasne: je to vubec dotaz pro linuxarske forum? Prijde mi, ze se to linuxu vubec netyka, ve specifikaci se pise o WinXP, takze odpovedi typu xorg.conf jsou mimo.
    GNUniverse - May the source be with you...
    2.9.2009 01:13 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty
    Jasně 700W zdroj musí stačit, ovšem další věc je zda se ten výkon protlačí přes sběrnici pokud ta karta nemá na sobě externí konektory pro napájení a zda je má zapojené.

    PS. Můj PC bere 190-200W při plném zatížení to vyskočí kolem 260W měřeno. (AMD 64 3500+Mhz 3x HDD GF 7600 GS)
    Amarok avatar 2.9.2009 10:07 Amarok | skóre: 33 | blog: blogoblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty
    Aha, OK. Tak herni sestava muze brat klidne treba o 50-100 W vic, na grafickych kartach se da po par minutach smazit omeleta. Ja si radsi hraju karty a spotrebu mam celkove max. 140 W :) Meril jsem to jednou.
    GNUniverse - May the source be with you...
    2.9.2009 18:34 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickými artefakty
    Nedávno jsem si pořídil do toho CPU AMD 64 X2 6000+ s 98W :-) takže při plném zatížení to zase bude větší. :-( Ovšem jsem to zatím neměřil.

    Grafiky jsou strašné žrouty pokud se hrají hry a běží naplno - potom jim nestačí proud co se dá protlačit tenkým spojem přes sběrnice a mají proto externí napájení.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.