Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Řešení dotazu:
Díky.
Ten SWAP bych klidně nechal i jen rovnej RAM tedy 2GB, pokud by se teda nevypnul uplne.
Kvůli s2disk
je třeba, ne?
Navic kdyz se to sikovne rozdeli, muze se toho hodne mountovat ro.
To mě napadlo, jenom jestli by to pak nechtělo LVM... a s tím nemám žádné zkušenosti.
Pri kúpe CompactFlash karty pozor na typ - niektoré karty podporujú iba PIO mód. Treba kúpiť kartu s podporou DMA módu radiča ATA. Cez google sa dajú nájsť skúsenosti užívateľov.
Ech. Já nejsem schopen cokoliv najít... Zvažuji
Obě by to teoreticky měly podporovat, ale nevím...
s2disk
chci a s těmi zápisy... podívám se na to, ale díky za uklidnění.
ext2
ro
, /var
a /tmp
do tmpfs
a zbytek (~9GB) na /home
na ext3
.
pokud někdo DMA-capable redukci prodává naschvál dráž tak je schopný obchodníkPřečtěte si ty vlastnosti ještě jednou.
Nejrychlejší karta co jsem potkal dávala tuším těsně pod 40 MBps sekvenčněTen CF řadič bude přinejlepším umět UDMA 33, takže to tak odpovídá. Při kapacitě 4 až 16G na kartu a na normální práci to bohatě stačí.
> Existují dva druhy: levnější, co umí DMA, a dražší, co neumí DMA :)
aha, tenhle vtip mi utekl, jsem brzda ))
Popravdě se člověk jak u karet tak u redukcí málokdy dočte, zda je DMA podporováno či nikoli.
Firma co mi dává vydělat má poslední dobou skladem "průmyslové" CF karty (SLC, větší rozsah teplot) o nevelké kapacitě, zato s řadičem schopným UDMA4 = 66 MBps. 4GB kartě jsem naměřil těch 40 MBps, 2GB i 8GB model byly pomalejší
Znova to zkoušet nebudu (musel bych celý laptop znovu rozmontovat), ale...
/dev/sdb
(potažmo /dev/sda
)
Tiskni
Sdílej: