Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Řešení dotazu:
Díky.
Ten SWAP bych klidně nechal i jen rovnej RAM tedy 2GB, pokud by se teda nevypnul uplne.
Kvůli s2disk
je třeba, ne?
Navic kdyz se to sikovne rozdeli, muze se toho hodne mountovat ro.
To mě napadlo, jenom jestli by to pak nechtělo LVM... a s tím nemám žádné zkušenosti.
Pri kúpe CompactFlash karty pozor na typ - niektoré karty podporujú iba PIO mód. Treba kúpiť kartu s podporou DMA módu radiča ATA. Cez google sa dajú nájsť skúsenosti užívateľov.
Ech. Já nejsem schopen cokoliv najít... Zvažuji
Obě by to teoreticky měly podporovat, ale nevím...
s2disk
chci a s těmi zápisy... podívám se na to, ale díky za uklidnění.
ext2
ro
, /var
a /tmp
do tmpfs
a zbytek (~9GB) na /home
na ext3
.
pokud někdo DMA-capable redukci prodává naschvál dráž tak je schopný obchodníkPřečtěte si ty vlastnosti ještě jednou.
Nejrychlejší karta co jsem potkal dávala tuším těsně pod 40 MBps sekvenčněTen CF řadič bude přinejlepším umět UDMA 33, takže to tak odpovídá. Při kapacitě 4 až 16G na kartu a na normální práci to bohatě stačí.
> Existují dva druhy: levnější, co umí DMA, a dražší, co neumí DMA :)
aha, tenhle vtip mi utekl, jsem brzda ))
Popravdě se člověk jak u karet tak u redukcí málokdy dočte, zda je DMA podporováno či nikoli.
Firma co mi dává vydělat má poslední dobou skladem "průmyslové" CF karty (SLC, větší rozsah teplot) o nevelké kapacitě, zato s řadičem schopným UDMA4 = 66 MBps. 4GB kartě jsem naměřil těch 40 MBps, 2GB i 8GB model byly pomalejší
Znova to zkoušet nebudu (musel bych celý laptop znovu rozmontovat), ale...
/dev/sdb
(potažmo /dev/sda
)
Tiskni
Sdílej: