Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
nemohl jsem čekat na opravu starého...Ježišimaria! Vždyť je to na dvacet minut i s cestou do obchodu! Jo. A jestli ten zdroj vevnitř opravdu jiskří, tak se to snaž vyřešit co nejrychleji. Jestli se ten zdroj totiž prorazí, tak to nejen kompletně propálí celej tvůj laptop, ale klidně může ublížit i Tobě.
No, asi jsem moc narocny, ale spinane zdroje by podle mne nemely byt slyset vubec.
Spinaci frekvence byva nad pasmem slysistelnosti, takze to "piskani" muze byt budto zakmitavani zpetne vazby zdroje, nebo impulzni nefiltrovany odber. Oboji by nemelo v normalnim provozu nastat.
Teda, mam zdroje, ktere to delaji, ale jen kdyz je vytahnu nezatizene ze zasuvky, tak pri napeti na vstupnich kondenzatorech asi 50-30V chvili potichu hvizdaji. Tam to nestiha regulovat a zakmitava zpetna vazba.
A to "praskani" - nesouvisi to se spickami odberu? Mozna se tam nekde zvedne napeti a dojde k preskoku/prorazeni neceho
trochu OT: Notebookovy adapter s vykonem 180W... To je ta kategorie notebooku, co vydrzi na baterie 20minut?
Mě v nabíječce píská výkonový tranzistor - je to skutečně od něj, ovšem to dělá pouze u jedné sady baterek asi mají odběr zrovna v tom pásmu co píská.Jedna nabijecka mi to dela take, u vsech clanku. Ale pripada mi, ze tam to piskani dela ridici obvod - pusti naboj do jednoho clanku, prepne, pusti do druheho... az vystrida vsechny 4, tak znova... pritom hlida napeti a proud kazdeho clanku (nezavisle na ostatnich).
Taky by mě zajímalo co je to za NT že má 120W zdroj můj NT od HP má 65W (18,5V 3,5A = ) a zdroj vrčí, ale musím si ho dát až k uchu, ovšem zase hicuje hodně.Asi tak, u IBMka mam zdroj taky 65W, a temer naplno to bezi jen pri nabijeni baterie. Ikdyz... je mozne ze ten notebook ma normalne odber nizsi, jen radeji davaji mirne predimenzovane zdoje kulu spickovym odberum.
Tiskni
Sdílej: