Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdravim,
planuji stavbu maleho robota. Nic velkeho jen mala jezdici potvurka s kamerkou rizena pres wifi. Proto pro neho potrebuji vybrat nejakou zakladni desku ktera zvladne nasledujici:
- seriovy port
- wifi (je jedno zda minipci, usb ci snad integrovana)
- ethernet port
a to jeste s durazem na spotrebu a na velikost. cim mensi tim lepsi. (roli samozrejme hraje i cena jako vzdy) vykon nehraje roli (kdyz staci mars roveru 200Mhz tak me prinejhorsim taky ;) )
ohledne softwaru:
- Linux ;)
- python + knihovna pySerial
- ovladace a zpracovani vystupu z kamerky
napada me samozrejme mini/nano/picoITX jelikoz k x86 mam tak nejak nejbliz ze. Nicmene miniITX je moc velka, nano a pico moc draha ;) Navic jsou zde veci jako graficka ci zvukova karta ktere tak docela nepotrebuji (a to jeste VIA do toho cpe jakesi HD veci) ... Mozna by slo pouzit nejake reseni pro ruzne routery apod - konkretne treba Ubiquiti LiteStation LS2 (http://www.ubnt.com/products/ls2.php) vypada ze by snad sla pouzit. Pripadne jsem jeste zkoumal tuto vecicku: http://www.compulab.co.il/iglx/html/iglx-cm-datasheet.htm Bohuzel s takovymi zarizenimi nemam zadnou praktickou zkusenost. zatim ;)
Nemate prosim nekdo nejaky tip, pripadne neresite nekdo neco podobneho? Jakoukoli radu a pripominku uvitam.
diky za odpoved. Nad tou RouterStation uz jsem tez meditoval ale mam ponekud strach z toho openWRT. Navic tam potrebuju rozchodit interpret pythonu + pyserial. Coz je dopredu nejisty vysledek. 16MB flash pameti neni pro python zadna hitparada (i kdyz to misto uz by se doladilo pres USB), jeste bych musel mit prevodnik na serial port kuli standartnimu napeti ...
PC104 je ponekud mimo moje moznosti ;)
Ovsem ten Alix... To vypada jako presne to co hledam. Hlavne do toho pujde nasypat Voyage Linux kteryzto je zalozen na mem oblibenem debianu. Alix je zatim favoritem. Diky moc za skvely tip!
A co třeba Arduino ? Sice skamarádit to s kamerkou asi dá nějakou práci, ale stálo by to za to.
Wifi, ethernet i seriák se tomu dá dodat, ale asi to poleze trochu do peněz.
Python by ti tím pádem taky padnul, protože to má vlastní programovací jazyk. Suma sumárum asi fakt bude lepší nějaká routerová deska
Každopádně, mohl by jsi dát vědět o postupu ve stavbě robota, atd ? To mě docela zajímá.
Co takhle Beagleboard?
Má to téměř stejná střeva jako nová N900 od Nokie, výkon více než dostatečný a spotřeba taky nádherná. Jen dodací lhůta trochu zamrzí...
Je to sice ARM, ale používané distra jsou založeny na debianu a tvorba vlastního balíku je jen otázkou kompilace ve scratchboxu (návodů je spousta).
Velice pěkný kousek! Objednával jsi to přímo od nich nebo jsi našel nějakého tuzemského prodejce? Jaké jsou dodací lhůty? Taky ti několikrát volali celníci, aby se ujistili, že to nepoužiješ pro vojenské účely atp.? (nebo to dělají jen u železa s US?)
Zkuste router Edimax 6104KP, cena ve prijatelna.
---
http://robotika.cz/wiki/RouterLinux
Tiskni
Sdílej: