Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdravíčko vespolek,
snažím se sehnat rozumnou klávesnici na psaní textu a zjišťuju, že je to čím dál větší problém.
Požadavky:
Svého času před pár lety jsem měl rád klávesnice Chicony: velký enter, standardní rozložení, slušný chod. Ta značka vypadá tak trochu jako že právě chcípla, alespoň na našem trhu. Pak jsem měl v ruce pár klávesnic KME: malý enter (vodorovný), power tlačítka trochu otravují, ale jinak všecko na svém místě a bezvadný chod. Tahle značka taky vypadá, že jde do důchodu. Nedávno jsem koupil podle obrázku Geniuse (standardní velký Enter, i zbytek rozložení jak má být) - jenomže "množí písmenka". Je to nějaký čínský OEM výrobek. Pak máme v práci v montovně kompů pár klávesnic, které se nakupovaly vysloveně bezmyšlenkovitě nebo podle ceny - to jsou většinou dost hrůzy, ale na nastavení BIOSu to stačí. Koukal jsem i na nějaké značkové klávesnice (HP, Dell) ale ty mívají trochu otravné rozložení. Když se mrknete po e-shopech, vidíte záplavu všelijakých úchylností, od multimediálních oblud po průhledné gelové klávesnice, na dolním konci cenového spektra naprosté nonamy s nestandardním rozložením. Bůh suď, k čemu je to dobré. Copak se všecky tyhle hrůzy prodávají líp, než *úplně obyčejná klávesnice* ?
Pomoooc...
Po několika dnech jsem kouknul zpět do této diskuse a mohu říci, že já užívám stařičkou klávesnici IBM (nápis zdola: KB 7953) koupenou z jakési hromady kláves IBM v bazaru za nějakých 50 Kč. Koupil jsem ji jen z hecu muzeální kousek s krásným 3D modrým logem. JE TO přece IBM.
Jenže mne tak zaujala, že ji používám asi 10tý rok (mezitím jsem už vyměnil tři kompy). Plná spokojenost. Robustní, neposouvá se po stole. Příjemný jednoznačný klik/úhoz. Nejeví žádné známky opotřebení potisku kláves. Dlouhý káblík. Velký Enter, Backspace <-. Bohužel jen Widloidní symboly viz můj předchozí příspěvek. Několika stupňové naklápění. Není černá
, nesnáším dnešní design - vše černé
.
Můžu doporučit ty nejlevnější klávesnice Logitech, třeba tuhle.
Celkem běžná praxe u lidí píšících všemi deseti.
V práci mám http://www.ab-com.cz/Komponenty/Klavesnice/Dell-Smartcard-USB-klavesnice-ceska-cerna-XP-Vista.html a jsem spokojený,
doma mám http://www.ab-com.cz/Komponenty/Klavesnice/GENIUS-klavesnice-KB-220-black-USB.html, se základním blokem jsem spokojený, ale ten upravený blok "Ins a spol." bych už podruhé nechtěl.
Mít doma trochu hlubší stůl (aby bylo kde opřít předloktí), tak by se mi líbila http://www.alza.cz/klavesnice-microsoft-natural-ergonomic-keyboard-4000-cerna-usb-d63297.htm. Ale cena je trochu přemrštěná.
Celkem běžná praxe u lidí píšících všemi deseti.Nejsem sekretářka, tudíž netrávím čas datlením; klávesnici často používám jednou rukou (s druhou na myši či ovládání nějakého přístroje) a podobně neortodoxně. Pro ovlávání bez dívání jsou proto důležitější vnější hrany, než co je kde ze základní polohy.
Osobně bych si ale klávesnici, která by měla backslash jinde než nalevo od backspace, rozhodně nekoupil.Též bych toto rád prohlásil, ale koupil jsem si takovou na notebooku. V TeXu je to na pikachu, jinak se to dá přežít.
Já bych řekl, že tahle funkce je dost nesouvisející - tím že ji zkombinujete do jediného hybridního celku s klávesnicí, svážete si ruce pro případný servis, přikováte se řetězem ke konkrétnímu dodavateli tohoto hybridu... Rozumím tomu, že v mnoha případech to může být ergonomické a elegantní, a taky méně pracné z hlediska počáteční instalace na pracovištích (point of sale apod.)
Hm, a namátkou koukám že ty ceny jsou taky docela "průmyslové".
Tiskni
Sdílej: