abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.5. 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 549 hlasů
     Komentářů: 25, poslední včera 20:12
    Rozcestník

    Dotaz: notebook s RS232

    4.6.2010 09:00 skunerq | skóre: 19 | blog: skunerovo
    notebook s RS232
    Přečteno: 4698×
    Zdravim, nevite nekdo kde koupit notebook s RS232, podotykam novy. Nechci zadne usb prevodniky a pcmcia karty.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    4.6.2010 16:17 Atom321 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    U Toshiby něco takového ještě nedávno dělali. Jak jsou na tom teď, to netuším.

    Na co to potřebujete?

    4.1.2011 00:43 mildax
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    zkus toto :-)

    http://www.eurotech.cz/produkt/dell-latitude-d520
    4.6.2010 16:45 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    HP ProBooky to maju mnohe. Daju sa kupit aj bez Windows.
    Fuky avatar 4.6.2010 17:58 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    Co třeba zkusit vyhledávání v e-shopu (pár kousků tam je), ale bacha, tuším, že ne všechny modely mají RS232 vyvedené, některé ho sice mají ve specifikaci, ale je přístupné jen přes dokovací stanici.
    9.6.2010 11:27 skunerq | skóre: 19 | blog: skunerovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    diky za link, konecne poradny eshop, ktery umi vyhledavat podle tohoto archaickeho parametru. Zkousel jsem alfu, alzu, atcomputers ... a probirat se miliony polozky, kdy prodejce v mnoha pripadech ani s RS232 portem ve specifikacich nepocita bylo na me sily.
    otasomil avatar 4.6.2010 21:30 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232

    Nejlepe je koupit si stary kus (avsak prakticky nepouzivany) z gigacomputeru - tam prodavaji predvadeci modely apod.

    Za 5 - 10 k jej poridite. S koupi moderniho notebooku s historickyma priferiema se radne prohnete aneb za retro se plati.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    9.6.2010 12:59 Vlado
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    Teraz kupene:

    http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=mPTSB0E-05H02QG3
    5.1.2011 00:58 Nuclear | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    A nebylo by lepší koupit jakýkoliv notebook s vyhovujícím HW a k tomu dokoupit tohle ? :)

    http://markkit.net/untrusted/www.made-in-china.com_showroom_cnzonetek_product-detailfMCJNqWKCpVQ_China-USB-to-RS232-Cable-ZT-RS232A-.html.html
    5.1.2011 12:39 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    My máme ozkoušený tenhle 232 dongle s čipem Prolific:

    http://www.sws.cz/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=75682

    Jiní lidé přísahají na USB->232 čipy FTDI.

    Taky mám rád COM porty, často je v práci používám. Ale pořizovat kvůli COM portu nějaký těžce exotický a "korporátní" notebook? K tomu bych musel mít nějaký *opravdu* dobrý důvod. Jako třeba prastarou aplikaci v DOSu, která potřebuje fyzické COM porty na tradičních ISA I/O adresách, se kterou potřebuju cestovat. Tu ale stejně nespustím pod Windows NT a vyššími (pokud aplikace používá IRQ, tak to nezachrání ani ioperm()). Pro jakoukoli Windows-based aplikaci podle mých zkušeností USBčkový dongle dokonale stačí. Pokud jde o Linux, výše zmíněný dongle funguje i v Linuxu.

    Ohledně "docking stations": nedávno jsem potkal dockinu od DELLu, která na neaktivním COM portu (device pod Windows zrovna nebyl otevřený) držela stav "break", tj. na TX trvale log.1. Když k tomu byl připojený převodník na RS485 a za ním sběrnice, tak to pochopitelně sběrnici vyřadilo z provozu :-)

    Osobně mám základní notebook za 10kKč, ke kterému podle potřeby připojuju 1-2 USB/232 dongly, USB osciloskop (m595 od ETC) a další věci - a nemůžu si ho vynachválit. Pokud už fakt potřebuju hardwarový COM port (už si nevzpomínám, kdy naposledy), máme v servisu pár starších kompů, zježených tradičními periferiemi. Nebo si vytáhnu ze skladu libovolný průmyslový kompík (nebo spíš se mi nějaký zrovna válí po stole), který má COM portů taky nadbytek...
    [:wq]
    5.1.2011 13:06 GeBu | skóre: 27 | blog: zápisky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    Jaká je přibližně cena?
    My máme ozkoušený tenhle 232 dongle s čipem Prolific:...
    5.1.2011 14:39 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    Něco přes dvě stovky. Plus doprava, protože e-shop.
    [:wq]
    5.1.2011 21:42 Rastislav Barančík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: notebook s RS232
    DELL Latitude E5510 ma seriovy port RS232. Je mozne ho kupit novy s 3-rocnou zarukou NBD (Next Business Day), je to nova rada Latitude E. Ziadne prevodniky, klasicky seriovy port RS232 ako mala starsia rada Latitude D.

    http://www1.euro.dell.com/uk/en/business/Dell-Laptops/latitude-e5510/pd.aspx?refid=latitude-e5510&cs=ukbsdt1&s=bsd

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.