Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Ahoj, po bojování s Radeonem X1400 v mojem notebooku mi přetekl pohárek trpělivosti a chci něco jinýho - použitelnýho.
Jakou značku grafický karty zvolit do noteboou, aby na ní vše (openGL 2, hybernace, externí display, akcelerace videa - dá-li pán Bůh) fungovalo bez plácání se s fglrx a jiných libůstek ?
Za mých mladých let platilo že nejlpší byl intel a u nvidie blba hybernace, jaká je situace na trhu teď ?
Díky za rady
Řešení dotazu:
Tak ja mam intel a vse jede ok. Ale zase je potreba si uvedomit ze intel grafiky jsou dost slabe takze zadne 3d hry si poradne nezahrajes. NVIDIA mam pro linux velmi kvalitni ovladace, nerikam ze jsou bezchybne ale mam snim velmi dobre zkusenosti. Takze pokud chces vykon tak ber NVIDIA. Pokud nechces binarni ovladace a nepotrebujes extra vykon tak intel. Jinak u Ati jsem eml celekm dobre zkusensoti s open source ovladacem. Vse celekm fungovalo, teda krom vykonu ten byl oproti fglrx mnohem horsi, ale srovnatelny s intel :)
Tiskni
Sdílej: