Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Dobrý den,
sháněl jste už někdo v čechách toto zařízení, respektive dováží a prodává se to u nás, nepodařilo se mi žádného prodejce dohledat i přes větší snahu.
Např. tento model
http://www.cooldrives.com/cosapomubrso.html
nebo tento
CFI-B53PM 5 Port Backplane (SiI3726)
A toto..... Z e-sata na 5xsata coz snad nevadi sata se od esata lisi jen konektorem. Kabliky mezi sata a esata - ruzne kombinace bezne sezenete.
Je to teda dost drahy a mozna si radeji koupite novy motherboard jez ma dnes bezne 6-8 SATA kanalu.
Potrebuji pres tyto backplane (multiplexery) pripojit ~ 45x SATA HDD
Ta cena je ovsem vic nez lidova.
Dokazete poradit co si predstavit pod poradnout deskou? To je nejvetsi dilema, ktere ted resim.
---
Jinak si nemyslim, ze by ty multiplexery meli mit zase tak dramaticky dopad na vykon.
The latest in Silicon Image's SATALink˘â family, the SiI 3726˘â is a 1-to-5 Serial ATA (SATA) Port Multiplier designed to provide a high-performance link between a single SATA host port and five SATA device ports. With its unique data aggregation and 3Gbps serial link capabilities, the SiI 3726 takes full advantage of 3Gbps host links and FIS-based switching host controllers, like the Silicon Image SiI 3124, to provide ultra-fast read and write performance. The feature-rich SiI 3726 supports all port multiplier-related SATA II extensions, allowing system designers to exploit the full potential of SATA II across their storage solutions. System designers using the SiI 3726 can dramatically reduce their system cabling needs and simplify high-speed PCB designs.
Inspirace cerpana z reseni backblaze, nerikam, ze to bude primo identicke nebo, ze tam opravdu bude presne 45 disku, ale malo jich nebude, upravil jsem mechanicke reseni toho case pro nase potreby, ano bude pouzito vice zdroju (vystup zdroju spojovat by bylo zrejme velmi nevhodne kvuli rozdilu poten), http://www.cooldrives.com/cosapomubrso.html -> multiplier solution offers Hard drive activity LED and Link Status LED for each Hard Drive Connection! CoolGear is the Real Thing!
http://blog.backblaze.com/2009/09/01/petabytes-on-a-budget-how-to-build-cheap-cloud-storage/
Hezky
Ta skříň vypadá jako nějaká variace na Advantech IPC-623 (resp. bůhví kdo jim to vyrábí). Ještě mě napadá CLM - přesně tuhle skříň jsem u nich nenašel, ale jinak se tváří, jako že jsou přímo klempíři (což Advantech není). Obecně mám pocit, že to co najdete běžně v Googlu na prvních místech, to jsou velké převážně obchodní firmy = hezký nákupní interface pro drobné EU/US zákazníky. Zkuste si zadat do Googlu něco jako "4U IPC chassis ODM +site:.com.tw" nebo líp "+site:.cn" a vyvalí se na vás mnoho menších výrobců, a všichni dělají prakticky totéž, a hlavně vyrábějí větší i menší série "ve službě" pro ty hezké uživatelské interfejsy.
Heh, 45 disků v jedné krabici? Vemte si, že 1 čtyřplotnový disk váží kilo a půl. Takže holé disky budou vážit nějakých 70 kg. To se ta skříň bude pěkně kroutit ve švech. Nemluvě o lyžích. Podle toho náčrtku mi připadá, že mají lyže jednak docela krátké, jednak nesmyslně orientované. Osobně bych to s ohledem na výměny disků uspořádal tak, aby šlo šáskem vyjet "dozadu", tj. aby se odkryla celá haubna, která kryje diskový oddíl skříně - aby do ní šlo vlézt, aniž by člověk musel vyndavat 80+kg krávu ze stojanu. Na základě nějakých osobních zkušeností mám dojem, že jednoduché kuličkové pojezdy jsou na tuhle váhu málo - dvojitý valivý pojezd by to snad udržel.
Ohledně zdrojů, uvažte, že disk při rozjezdu žere cca 30W (např. Barracuda XT 2TB až 36W). Za provozu počítejte do 10W. Tak si to vynásobte...
Ohledně CFI, hlavně že mají na webu na kontaktní stránce mapu, na kterou se nedá kliknout - a hlavně že v ní mají dva kontakty v Grónsku, přitom v Evropě skoro nic (Španělsko a Norsko/Švédsko, z toho jeden za polárním kruhem). Zkuste jim mailnout, jestli by neprozradili nějakého pružného agenta v ČR nebo blíž v Evropě (našel jsem třeba někoho v Německu). U nás má nějaké věci od CFI spousta web-shopů, ale nedokážu zjistit, kdo to dováží do ČR - a třeba s Alzáčem byste se asi těžko bavil, aby Vám 9 kousků toho backplanu dovezli... navíc mám pocit, že ten backplane je standardně zamontovaný do nějaké šuplíkaté skříňky, koupit to samostatně možná není úplně einfach. Líná huba atd. znáte to.
Cte mi pekne myslenky, jo bude to cele vysouvaci kvuli snazsi manipulaci, jak jsem trochu jsem ten design upravil. CFI group na naprosto hrozny flash web a uz jsem jim i psal, zatim bez reakce, presne se obavam, toho, ze se to nebude dat koupit jako samostatna komponenta, ale jen montovane do cehosi.
Diky vsem za pomoc s hledanim informaci.
Tiskni Sdílej: