Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Ma vse co potrebujete a snadno vse zprovoznite.
Taky zalezi kolik za to chcete dat.
Ja pouzivam jako radio ALIX 2D2 (mam ho jako domaci server). A pouzivam tudle USB zvukovku a funguje to perfektne.
Kdybych nemel toho alixe, tak bych to radio postavil na RouterStation, protoze je mnohem levnejsi (linux tam je taky - OpenWrt).
o tom routerstationu jsem premyslel a vypada to ze do nej pujdu-vyhoda je predinstalovany openWRT, ktery podporuje zvukovky do USB. Narozdil od routerOS v RB a je levnejsi. Ted resim nejaky kompletni system neco jako http://mightyohm.com/blog/2008/10/building-a-wifi-radio-part-1-introduction/ kde je komplet popis
. Tak aby mi to umoznovalo vsechny operace tzn pridavat ubirat radia spravovat playlist.V tom clanku je to resene hw tlacitky ja bych spise preferoval nejake webove klikatko pomoci php. No uvidime. Musim spocitat naklady jestli to ma vubec smysl se do takove akce poustet a nebo koupit hotove reseni.
Tiskni
Sdílej: