Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Řešení dotazu:
Btw, zde je videoNo, kde?
Škoda, že tam není nikde napsáno, při jaké intenzitě záření se začnou tečky objevovat v povšimnutelné koncentraciIMHO stačí jedna dobře mířená γ-částice, která se zachytí aby měla dost síla na to aby ovlivnila jednu foto-buňku, ne? Samozřejmě při větší koncentraci také roste pravděpodobnost, že projde veškerým materiálem a že se chytne.
Myslíš jako že ta střecha byla teplá jo?Jestli je ta střecha z plechu, asfaltu a nebo i blbé keramické pálené tašky a celý den na ni peče slunce tak docela určitě. To lze měřit po setmění i rukou.
tak je tmaJen tak čistě pro zajímavost: V teoretické fyzice žádný pojem jako tma nebo ticho ani vůbec neexistuje. Existuje jen práh citlivosti (S/N – třeba v dB) a síla vysílaného signálu. Tma a ticho je jen vjemový práh, který už není schopný člověk vnímat. V reálném světě nic takového neexistuje už tuplem (furt tu bude nějaké vesmírné pozadí záření nebo různá umělá vysílání o člověkem-nevnímatelných vlnových délkách).
To je klasický digitální šum, který sice může způsobovat i radiace, ale její hlavní příčinou je teplota.Nemusí to být ani přímo samotná teplota, ale klidně i jen nějaké zbytkové světlo (kolem nás jsou ho v noci tuny), IR, UV nebo i jiné tepelné záření (a nebo i jiný typ jevu). Též mám na notebooku takové VGA šumítko (čti Webcam SuperCrystal HD Extra) a neměl jsem jednou večer tak co dělat, tak jsem z toho prvně dostal stream, udělal si sumační plochu (podobně jako expoziční deska) a nakonec jsem to ještě nechal všechno průměrovat abych z toho odstranil náhodnou složku (náhodný bílý či jinak tvarovaný šum, způsobený právě nějakým tím teplotním rozdílem nebo bůh ví čím) a po delší době expozice ve tmě se zdálo, že z toho skutečně začali vyskakovat nějaké tvary.
Čekal jsem, kdy se tady objevíš
Jen tak ze zajímavosti jsem, na základě tohoto dotazu, zkusil vyexponovat tmu (zakrytý objektiv), Canon 50D, ISO 3200 a 30s. Výsledek je uložen na mém serveru. Dvakrát tentýž snímek, original a posunutý +4EV (v RAW editoru). Je to bez jakéhokoliv odšumování jak ve foťáku, tak v editoru. V podstatě každý pixel si vymyslel nějakou hodnotu.
Také tam převládá červená a jsou tam jasné patrné vodorovné intezivnější pruhy (což se ale dá očekávat).
Čekal jsem, kdy se tady objevíšA po mě chceš konkrétně co? Abych ti určil šumový profil a nebo na základě tepelných proudů vydávaných z plošňáku foťáku nákresy toho foťáku? Sorry, ale to je druh černé magie, který je dostupný až od úrovně mistr nebo velmistr (budeme-li se držet stupnice úrovně čarování podle Might & Magic) a který jde zcela mimo mě.
No, podle mě si ionizující záření nevybírá jenom „červené“ pixely
+1
Ta červená složka tam nepochybně je a ta mi osobně přijde mnohem záhadnější než celý šum.Ta červená složka tam nepochybněA, tak zase omyl. Ne červená, ale oranžová. Není třeba po levé straně té kamery někde (a nebo třeba i někde u switche) oranžová blikající LEDka? To by záhadu docela dobře vysvětlovalo.
Večer pod lampouna STV2. Tohle davové šílenství už mě docela obtěžuje.
Tiskni
Sdílej: