Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Řešení dotazu:
NTB HP rady DV6 mam prakticky kontinualne zapnuty uz cca od rijna lonskeho roku (mozna tak tyden v souctu byl vypnuty) a vubec se netvari ze by mu vadily i soucasne teploty v mistnosti kam pere slunko a casto je tam i 35 C. A to se obcas sekne nejaky muj ubastleny skript a vytizi jedno jadro na 100%, ventilator jen zvedne otacky a NTB vesele vali dal jakoby se nechumelilo. Chladici ventilator mam v Setupu zapnuty aby bezel kontinualne. Ono to ve finale rusi min nez neustale zapinani a vypinani. Krom toho to prodluzuje zivotnost HW neb nedochazi k neustalemu ohrivani a ochlazovani jak se to deje pokud je ventilator spinany podle teploty.
Samozrejme je treba udrzovat chladici otvory v cistote to je bez debat.
Přesně tak, také mám podložku a pokles teploty je znatelný. U notebooků obvykle rozvádějí teplotu i po spodním krytu, takže podložka má smysl.
Podlozka je nesmysl a vyhozene mince.
Pokud mate notebook na stole tak podlozte jeho zadni cast nejakym hranolem. Dobra vec je stojanek ke kreslu ktery necha spodni stenu notebooku zcela volnou.
Co to mate za kram, kdyz se prehriva a vubec co povazujete za prehrivani. Neznam veci jako je prehrivani notebooku a to ani u levnych modelu.
Obcas lidi pisou ze se jim notebook prehreje a vypne se na tento nasledek .... neznam jedineho ze by se mu to stavalo takze to povazuji za smyslene.
Obcas lidi pisou ze se jim notebook prehreje a vypne se na tento nasledek .... neznam jedineho ze by se mu to stavalo takze to povazuji za smyslene.
ThinkPad R500 s CPU C2D T9900 a 8GB RAM. Stačí spustit implementaci trochu většího projektu pro FPGA, a notebook to zaručeně neustojí. Po čtvrt hodině 100% vytížení obou jader a permanentním využití ~7GB RAM překročí teplota 105°C a notebook se vypne.
Pravda, tady je chyba v Linuxu a ne v notebooku, protože narozdíl od Windows funguje špatně automatická regulace otáček ventilátoru. V Linuxu otáčky nikdy nepřekročí ~3500rpm, ve Windows se dostanou občas až na ~4500rpm. Když v Linuxu nastavím ručně maximální otáčky (echo level full-speed > /proc/acpi/ibm/fan), běží ventilátor na ~4500rpm jako ve Windows a syntéza, mapování a p&r FPGA doběhne po svých několika hodinách zdárně do konce bez vypnutí.
podlozit notebook velkou detskou knihou s tvrdejma deskama a je to v cajku :) overeno praxi
Tiskni
Sdílej: