Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Řešení dotazu:
NTB HP rady DV6 mam prakticky kontinualne zapnuty uz cca od rijna lonskeho roku (mozna tak tyden v souctu byl vypnuty) a vubec se netvari ze by mu vadily i soucasne teploty v mistnosti kam pere slunko a casto je tam i 35 C. A to se obcas sekne nejaky muj ubastleny skript a vytizi jedno jadro na 100%, ventilator jen zvedne otacky a NTB vesele vali dal jakoby se nechumelilo. Chladici ventilator mam v Setupu zapnuty aby bezel kontinualne. Ono to ve finale rusi min nez neustale zapinani a vypinani. Krom toho to prodluzuje zivotnost HW neb nedochazi k neustalemu ohrivani a ochlazovani jak se to deje pokud je ventilator spinany podle teploty.
Samozrejme je treba udrzovat chladici otvory v cistote to je bez debat.
Přesně tak, také mám podložku a pokles teploty je znatelný. U notebooků obvykle rozvádějí teplotu i po spodním krytu, takže podložka má smysl.
Podlozka je nesmysl a vyhozene mince.
Pokud mate notebook na stole tak podlozte jeho zadni cast nejakym hranolem. Dobra vec je stojanek ke kreslu ktery necha spodni stenu notebooku zcela volnou.
Co to mate za kram, kdyz se prehriva a vubec co povazujete za prehrivani. Neznam veci jako je prehrivani notebooku a to ani u levnych modelu.
Obcas lidi pisou ze se jim notebook prehreje a vypne se na tento nasledek .... neznam jedineho ze by se mu to stavalo takze to povazuji za smyslene.
Obcas lidi pisou ze se jim notebook prehreje a vypne se na tento nasledek .... neznam jedineho ze by se mu to stavalo takze to povazuji za smyslene.
ThinkPad R500 s CPU C2D T9900 a 8GB RAM. Stačí spustit implementaci trochu většího projektu pro FPGA, a notebook to zaručeně neustojí. Po čtvrt hodině 100% vytížení obou jader a permanentním využití ~7GB RAM překročí teplota 105°C a notebook se vypne.
Pravda, tady je chyba v Linuxu a ne v notebooku, protože narozdíl od Windows funguje špatně automatická regulace otáček ventilátoru. V Linuxu otáčky nikdy nepřekročí ~3500rpm, ve Windows se dostanou občas až na ~4500rpm. Když v Linuxu nastavím ručně maximální otáčky (echo level full-speed > /proc/acpi/ibm/fan), běží ventilátor na ~4500rpm jako ve Windows a syntéza, mapování a p&r FPGA doběhne po svých několika hodinách zdárně do konce bez vypnutí.
podlozit notebook velkou detskou knihou s tvrdejma deskama a je to v cajku :) overeno praxi
Tiskni Sdílej: