Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Řešení dotazu:
Pošli výpis
iwlist scan
A) každé AP má funkci scanu sítě. B) může jít s noťasem/dalším wifi-compatible zařízením na místo, kde je AP a provést detekci signálu a vzduchu tam. Jak jsem dřív zkoumal a zjišťoval, prý tak tři zařízení na kanál jsou ještě snesitelné, tři kanály vedle sebe se mohou rušit. Proto jsem sobě dával kanál pro wifi-AP co nejdál od ostatního provozu - osobní zkušenost.
Ok, máte částečně pravdu. Takové věci se dějí. Přesto s tím jde něco dělat. Pokud máte wpa spojení, sledovat, kdy se rozpadne a znova navazuje. Můžete sledovat přes iwconfig chyby L2 a L1 vrstvy. No a v nouzi můžete změnit defaultní parametry wifi stacku, zde mluvím o příkazu např. "iwconfig eth0 frag 512" a "iwconfig eth0 rts 250". Pokud se jedná o linuxový stroj.
Sám jsem v dané situaci, kdy jsem byl nespokojený s kvalitou signálu a připojení, koupil 17dB yaginu, snížil vysílací výkon na AP, dosáhl tak užšího a přesnějšího paprsku (aktivní přínos) a zároveň i menšího pochytávání bordelu (pasivní přínos) z okolních sítí (předpokládám).
Tiskni
Sdílej: