Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
No ja mam 2terabajt od WD greenline , mam ho celej v ntfs kterej sem formatoval pod linuxem , pak sem udelal fsck pod woknama , neco tam opravily a uz asi rok a pul tam na tom ntfs mam data v pohode (zaplneno asi 90%) a kdyz dojde k vypadku pri zapisu (elektrina hapruje casto a upsku nemam a ani na ni nemam) tak jen pustim win a opravim to v nich neb linux mi ten disk pak nedovoli mountnout.
Takze spokojenost az teda zapis a cteni na ntfs znacne zatezuje CPU ikdyz mam I5 4jadro tak se to po tom SATA plazi jen par mega , asi tak 4-5x pomalejsi nez na reiserfs.
není to tam od počátku, což ntfs v linuxových distrech je
Chrchly, chrchly.
v podstatě jedno jaký disk jakého výrobce zvolíš, chcípnutí je otázkou kusové či sériové vady.
Pokud se to má přenášet, bral bych v potaz kvalitu té krabičky. Mǔj samsung má odporně měkké plasty, to bych se i podíval po těch 'armádních' modelech.
Tiskni
Sdílej: