Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
//KineCZek: Uplne nove DS budou az v roce 2012. //KiN 12/01/06 Ted jsem se vratil, nove DS bych videl tak na polovinu ledna.
Skříň je dle mne de fakto kus nábytku a musí se mi líbit tak tam je to silně subjektivní. Já subjektivně v současnosti bych už kupoval spíše bigtower protože stejně u mne stojí na zemi a větší prostor je lepší chlazení a tišší systém.
Plechy, zvuková izolace. Klidně dokoupit tlumící matroš jako gumičky atp. Koukat na Silent PC Review. Nesnáším, když mi tu rachtá disk, vibruje stůl atp.
Procesorově je rozhodnutí mezi tím jestli moje úlohy využijí silně paralelizaci (pak jsou na cenu lepší procesory AMD) nebo je požadavek na výkon jednoho vlákna, (pak bych preferoval Intel). Obě větve mají integrované grafiky takže žádná další grafika není třeba, ale je třeba deska s potřebnými video konektory. Externí grafiky v současnosti považuji za vhodné na 2 věci: zpracování videa zvláště full HD videa, a 3d hry. Na běžné používání počítače ne moc potřebné.
Víc monitorů, víc monitorů! Kdo zakusil, ví, o čem je řeč.
Souhlas, hliníková krabice má tlustší plechy a míň vibrují. A ve větší krabici je lepší možnost instalovat antivibrační doplňky. Ještě je třeba poznamenat, že bych nainstaloval účinný chladič procesoru. Ne ani tak pro overclocking, ale hlavně pro nízkou teplotu procesoru a tiché chlazení. Asi nejlepší web na testování účinnosti chladičů je zde.Skříň je dle mne de fakto kus nábytku a musí se mi líbit tak tam je to silně subjektivní. Já subjektivně v současnosti bych už kupoval spíše bigtower protože stejně u mne stojí na zemi a větší prostor je lepší chlazení a tišší systém.Plechy, zvuková izolace. Klidně dokoupit tlumící matroš jako gumičky atp. Koukat na Silent PC Review. Nesnáším, když mi tu rachtá disk, vibruje stůl atp.
Procesorově je rozhodnutí mezi tím jestli moje úlohy využijí silně paralelizaci (pak jsou na cenu lepší procesory AMD) nebo je požadavek na výkon jednoho vlákna, (pak bych preferoval Intel). Obě větve mají integrované grafiky takže žádná další grafika není třeba, ale je třeba deska s potřebnými video konektory. Externí grafiky v současnosti považuji za vhodné na 2 věci: zpracování videa zvláště full HD videa, a 3d hry. Na běžné používání počítače ne moc potřebné.Víc monitorů, víc monitorů! Kdo zakusil, ví, o čem je řeč.
Souhlas, hliníková krabice má tlustší plechy a míň vibrují. A ve větší krabici je lepší možnost instalovat antivibrační doplňky. Ještě je třeba poznamenat, že bych nainstaloval účinný chladič procesoru. Ne ani tak pro overclocking, ale hlavně pro nízkou teplotu procesoru a tiché chlazení. Asi nejlepší web na testování účinnosti chladičů je zde.
Nejsem příznivcem hliníku, pokud to není pancéřování jako u mé bývalé AT skříně. A není pravda, že (každá) hliníková bedna má tlustší plechy než (libovolná nebo cenově srovnatelná) bedna nehliníková.
Tak se podívej na můj desktop tady. 1920x1200 + 1600x1200. Krmí to integrovaná grafika z procesoru Intel 2500k. Integrované grafiky z procesorů AMD mají "Two independent display controllers with a maximum resolution of 2560 × 1600 at 60 Hz per display output". Při provozu 3 a více monitorů je přirozeně už nutná externí grafika.
Oba digitální? Analog nechci, což je u většiny desek problém.
(zvukovka, sluchátka, kvalitní klávesnice, trackball, různé opěrky a podstavce, mikrofon, externí disk do USB 3.0, chystám se na druhý monitor).Periferie záleží jak silně má tazatel zájem na kvalitě. Integrovaná zvukovka také hraje a psát se dá i klávesce za 100Kč. Souhlasím s davkolem s tím, že 1000 Kč navíc do procesoru zvedne výkon o řekněme 20% ale za stejnou cenu lepší myš a klávesnice změní pocit z práce výrazně. Podobně koukám na EIZO monitor a za těch 15 000 hodin provozu, které zaručuje výrobce pro zářivky, se mi vyplatí, protože za tu dobu bych musel koupit levné monitory 3.
Na skříň je slušná značka ještě Thermaltake.
Mezi levnějšími skříněmi bohužel ne. Na vlastní kůži vyzkoušeno.
Periferie záleží jak silně má tazatel zájem na kvalitě. Integrovaná zvukovka také hraje a psát se dá i klávesce za 100Kč. Souhlasím s davkolem s tím, že 1000 Kč navíc do procesoru zvedne výkon o řekněme 20% ale za stejnou cenu lepší myš a klávesnice změní pocit z práce výrazně. Podobně koukám na EIZO monitor a za těch 15 000 hodin provozu, které zaručuje výrobce pro zářivky, se mi vyplatí, protože za tu dobu bych musel koupit levné monitory 3.
Tvrdím, že pokud člověk na té kvalitě a ergonomii netrvá, je (a) otupělý (nebo rovnou tupý), (b) masochista nebo (c) vůl... nebo (d) to nechce zase tak moc používat (marně* doufám, že to je obvyklý případ). S lepšími sluchátky a zvukovkou jsem v náročnější hudbě objevil věci, které tam s horší výbavou nebyly slyšet, navíc mě nebolí uši jako z levných spotřebních sluchátek. Obyčejnou myš jsem normálně používal... ale když mě začala z klikání bolet ruka, bylo už trochu pozdě. Tuctovou membránovou klávesnici člověk může po roce vyhodit, protože tlačítka se mačkají blbě a mají příšernou odezvu, kvalitní klávesnice vydrží podstatně déle a třeba ani tolik nenamáhá ruce při psaní. O slušné židli nebo externích médiích pro zálohování ani nemluvě.
* Nedávno jsem se bavil se známým; říkal, že ho z psaní na klávesnici bolí ruka. Tak jsem mu nabídl ergonomickou klávesnici nebo opěrku pod ruce aspoň na vyzkoušení. Ani to nezkusil a bolesti se zhoršují.
V zásadě se shodneme, akorát...
U zvuku je to jen o pocitu ne o zdraví.
Z mizerných sluchátek můžou bolet uši po dlouhodobém nasazení. Bez ohledu na to, zda hrají. Osobně je používám i pro izolaci od okolí.
Tiskni
Sdílej: