abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: VLC/MPlayer pomalejší s akcelerací VA-API než bez akcelerace

    29.6.2012 22:09 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    VLC/MPlayer pomalejší s akcelerací VA-API než bez akcelerace
    Přečteno: 919×
    Pěkný večer vespolek, mám tu jedno pěkné 1080p 60fps video v H264 a jeden o něco méně pěkný ThinkPad Edge s Pentiem U5400 na 1,2 GHz a integrovanou grafikou Intel Ibex Peak. Říkal jsem si, že by nebylo špatné, kdyby se mi ho podařilo přehrát s lepší snímkovou frekvencí než 0,2 FPS a tak jsem si nainstaloval příslušné balíky pro zapnutí podpory HW dekódování na grafice.

    Procesoru se sice odlehčilo, video teď nežere prakticky nic, problém je však v tom, že dříve plynulé 1080p 25FPS se teď solidně trhá a na 60 FPS nemůžu ani pomyslet. Když vypnu akceleraci, vše je opět v pořádku (jak v MPlayeru, tak ve VLC).

    Ve VLC používám volbu v nastavení Používat dekódování akcelerované GPU, v MPlayeru -vo vaapi

    Systém Ubuntu 12.04, MPlayer mám z Launchpadu, VLC distribuční. Prostředí Unity 3D, systém plně aktualizován. Paměti mám 6 GiB, disk je SSD takže tady úzké hrdlo nebude :-)

    Výstup z MPlayeru:
    gum@edge:~$ mplayer -vo vaapi tmp/1080p-test.mp4 
    MPlayer UNKNOWN-4.6 (C) 2000-2012 MPlayer Team
    mplayer: could not connect to socket
    mplayer: No such file or directory
    Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control.
    
    Playing tmp/1080p-test.mp4.
    libavformat version 53.22.0 (internal)
    libavformat file format detected.
    [lavf] stream 0: video (h264), -vid 0
    [lavf] stream 1: audio (aac), -aid 0, -alang eng
    VIDEO:  [H264]  1920x1080  24bpp  29.970 fps  8003.8 kbps (977.0 kbyte/s)
    Clip info:
     major_brand: isom
     minor_version: 512
     compatible_brands: isomiso2avc1mp41
     creation_time: 1970-01-01 00:00:00
     encoder: Lavf52.31.0
    Load subtitles in tmp/
    libva: VA-API version 0.32.0
    libva: va_getDriverName() returns 0
    libva: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/i965_drv_video.so
    libva: va_openDriver() returns 0
    ==========================================================================
    Opening video decoder: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family
    libavcodec version 53.39.1 (internal)
    Selected video codec: [ffh264] vfm: ffmpeg (FFmpeg H.264)
    ==========================================================================
    ==========================================================================
    Opening audio decoder: [ffmpeg] FFmpeg/libavcodec audio decoders
    AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, s16le, 125.4 kbit/8.16% (ratio: 15676->192000)
    Selected audio codec: [ffaac] afm: ffmpeg (FFmpeg AAC (MPEG-2/MPEG-4 Audio))
    ==========================================================================
    AO: [pulse] 48000Hz 2ch s16le (2 bytes per sample)
    Starting playback...
    Unsupported PixelFormat 61
    [VD_FFMPEG] Trying pixfmt=1.
    Movie-Aspect is 1.78:1 - prescaling to correct movie aspect.
    VO: [vaapi] 1920x1080 => 1920x1080 H.264 VA-API Acceleration 
    [VD_FFMPEG] XVMC-accelerated MPEG-2.
    A:   4.9 V:   1.9 A-V:  2.944 ct: -0.100   0/  0 119% 143%  1.4% 50 0 
    Výstup z VLC:
    gum@edge:~$ cvlc tmp/1080p-test.mp4 
    VLC media player 2.0.1 Twoflower (revision 2.0.1-0-gf432547)
    [0x2318248] dummy interface: using the dummy interface module...
    libva: VA-API version 0.32.0
    libva: va_getDriverName() returns 0
    libva: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/i965_drv_video.so
    libva: va_openDriver() returns 0
    [0x7fa578c02fe8] avcodec decoder: Using VA API version 0.32 for hardware decoding.
    [h264 @ 0x7fa5792c8100] Cannot parallelize deblocking type 1, decoding such frames in sequential order
    Výstup z Vainfo:
    gum@edge:~$ vainfo 
    libva: VA-API version 0.32.0
    libva: va_getDriverName() returns 0
    libva: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/i965_drv_video.so
    libva: va_openDriver() returns 0
    vainfo: VA-API version: 0.32 (libva 1.0.15)
    vainfo: Driver version: Intel i965 driver - 1.0.15
    vainfo: Supported profile and entrypoints
          VAProfileMPEG2Simple            :	VAEntrypointVLD
          VAProfileMPEG2Main              :	VAEntrypointVLD
          VAProfileH264Baseline           :	VAEntrypointVLD
          VAProfileH264Main               :	VAEntrypointVLD
          VAProfileH264High               :	VAEntrypointVLD
    Nenapadá někoho, co s tím?

    Odpovědi

    29.6.2012 23:07 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC/MPlayer pomalejší s akcelerací VA-API než bez akcelerace
    Asi je to normální.....

    Přečtěte si Intel Core i5/i7 na plný výkon sekci Akcelerace videa tam píší:

    "Podporu VA-API najdete ve frameworku GStreamer (v příslušném modulu), ve speciálních větvích MPlayeru nebo ve VLC. Před VLC bych si dovolil varovat – dle mých zkušeností použití VAAPI ve VLC zátěž procesoru značně zvyšuje a ani s „konkurenčním“ VDPAU (grafické karty NVIDIA) to není o moc lepší. Pěkný přehled najdete na intellinuxgraphics.org."

    30.6.2012 01:27 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC/MPlayer pomalejší s akcelerací VA-API než bez akcelerace
    Díky, mrknu na to. Článek jako na zavolanou :-)
    30.6.2012 16:29 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC/MPlayer pomalejší s akcelerací VA-API než bez akcelerace

    a taky zkus nejnovější verze VAAPI, ty co máš, jsou zastaralé, protože v gitu jsou stále nějaké vylepšení pro platformy sandy/ivy nebo co to máš :-).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.