Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Vždycky jsem měl karty od Nvidie, ale teď koukám po nějaké od ATI/AMD, protože by měly mít lepší řízení spotřeby než Nvidia.
Nechci nějakou super-výkonnou hráčskou kartu, měla by být pasivně chlazená, ale chci si občas něco zahrát (OpenArena atd.) nebo dělat ve 3D.
V současnosti mám:
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G98 [GeForce 8400 GS Rev. 2] (rev a1)
Koukal jsem na nějaké s čipem AMD Radeon HD 6450 (cena kolem 1 300 Kč za 2 GB verzi), to by mi celkem vyhovovalo, ale podle tohoto testu má horší výkon než ta moje stará Nvidia (OpenArena v0.8.8 mi jede na 35 FPS).
Máte někdo tuhle kartu? Jak jste spokojeni s výkonem? Co jiného byste doporučili? Nebo je snad pro použitelný 3D výkon potřeba koupit něco jako 6870? (drahá, s dvěma větráky a zabere dva sloty)
Řešení dotazu:
V pohodě, počítač je nový, osmijádro dal jsem do něj starou grafiku, co se mi válela doma.
Nechci proprietární ovladače, chci ty, které jsem odkazoval.
Pentium II 233MHz / AMD K6-2 300MHz or equally powerful processor 64MB of system memory OpenGL supported video card with 16MB of video memory. (Voodoo Banshee, TNT and up) 300MB of hard drive spaceale když k tomu má karta zvládat i třeba práci s blenderem, který dokáže využít i nejsilnější hw na trhu, tak se spatně radí, žádná pasivní jednoslotová karta není pro "dělání 3D" vhodná, zvláště pokud není definováno, zda půjde o stavbu kvádru v CADu, nebo modelování objektu s 15 000 000 polygonů... zároveň je nutné počítat s výkonnostním propadem, díky opensource ovladači, takže bych vzal to nejsilnější co AMD vyrábí a modlil se, aby to mělo co nejlepší podporu... také nevím kolik renderovacích engine dokáže využít grafiku s opensource ovladačem, na procesoru je renderování pomalejší...
openarena nemá skoro žádné požadavky
To jsou minimální požadavky. Testy se dělají ve FullHD a plném detailu.
zda půjde o stavbu kvádru v CADu, nebo modelování objektu s 15 000 000 polygonů...
Blíž to má k tomu modelování kvádru v CADu Píšu, že nepotřebuji nic extra výkonného – stačí mi, když bude o trochu vyšší výkon než ta stará nvidia, bude to pasivně chlazené a ostatní věci (řízení spotřeby, uspávání) budou lepší.
Ta 6670 vypadá líp, ale v tom testu není, zkusím najít nějaké výsledky… Nemáte ji někdo?
fglrx
, přestože nastavení víc monitorů v něm bylo PITA.
Tak nakonec jsem vzal tu HD 6670. Sice zabere dva sloty, ale je pasivně chlazená. Vypadá to, že všechno funguje. OpenArena v0.8.8 jede na 90+ FPS a taky funguje nejen uspávání ale i probouzení
Díky za všechny rady.
Tiskni
Sdílej: