Firefox slaví 20 let (YouTube). Verze 1.0 byla vydána 9. listopadu 2004.
Z proprietárního světa: Přijdete ráno do práce a zjistíte, že všechny Windows Servery byly neplánovaně automaticky upgradovány z verze 2022 na verzi 2025.
Byl vydán Debian 12.8, tj. osmá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Zdar!
Hledám nějakou desku à la Routerboard, Alix, či tak něco podobného, která by ideálně splňovala toto:
Existuje něco takového? Nebo alespoň něco, co by se tomu blížilo...
No, tak RPi bych za příklad rozhodně nebralChtels priklad, a kdyz ho dostanes se ti nelibi ? Pfff, tak si hledej informace sam. Mozna neni reprezentativni situace vetsiny ARMu, nicmene to zapojeni je jedno z realne pouzitych moznosti, a dobra ukazka jak to lze sprasit.
jak SoC, tak Raspberry jsou strašný slepeninySoC neni vyrobek ani vyrobce, je to zpusob provedeni hardwaru, takze celkem nechapu tvou poznamku... pretty much 100% ARMu je v provedeni SoC.
V procesoru žádný USB kontrolér být nemůže.
Může viset přímo na interní sběrnici CPU.
Problém u některých SoCů (např. tom v RPi) je to, že USB řadič je úplně hloupý a ani neumí používat přerušení. Provoz přes USB je u takového zařízení velice náročné na CPU, protože se driver musí každých 1ms/125us dotazovat řadiče na jeho stav.
OK, pak je RPi ještě debilnější, než jsem myslel
Pro 4 karty by mě nepřekvapilo, kdyby to jeden řadič neutáhl. Podložené to nemám ničím, ale 80Mbps stálý tok včetně dalších činností je docela dost. Pokud by však mělo CPU dost jader a rozdělilo si to, možná že to pojede, moc tomu ale nevěřím. Vyzkoušej a uvidíš.
No, já se ptal, odkud bereš to kategorické tvrzení, že to ARMy nezvládnou...
Tiskni Sdílej: