Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.
Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.
GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.
Společnost Framework Computer představila (YouTube) nové modulární notebooky: Laptop 13 s Intel Core nebo AMD Ryzen a Laptop 16 (YouTube).
Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Zdar!
Hledám nějakou desku à la Routerboard, Alix, či tak něco podobného, která by ideálně splňovala toto:
Existuje něco takového? Nebo alespoň něco, co by se tomu blížilo...
No, tak RPi bych za příklad rozhodně nebralChtels priklad, a kdyz ho dostanes se ti nelibi ? Pfff, tak si hledej informace sam. Mozna neni reprezentativni situace vetsiny ARMu, nicmene to zapojeni je jedno z realne pouzitych moznosti, a dobra ukazka jak to lze sprasit.
jak SoC, tak Raspberry jsou strašný slepeninySoC neni vyrobek ani vyrobce, je to zpusob provedeni hardwaru, takze celkem nechapu tvou poznamku... pretty much 100% ARMu je v provedeni SoC.
V procesoru žádný USB kontrolér být nemůže.
Může viset přímo na interní sběrnici CPU.
Problém u některých SoCů (např. tom v RPi) je to, že USB řadič je úplně hloupý a ani neumí používat přerušení. Provoz přes USB je u takového zařízení velice náročné na CPU, protože se driver musí každých 1ms/125us dotazovat řadiče na jeho stav.
OK, pak je RPi ještě debilnější, než jsem myslel
Pro 4 karty by mě nepřekvapilo, kdyby to jeden řadič neutáhl. Podložené to nemám ničím, ale 80Mbps stálý tok včetně dalších činností je docela dost. Pokud by však mělo CPU dost jader a rozdělilo si to, možná že to pojede, moc tomu ale nevěřím. Vyzkoušej a uvidíš.
No, já se ptal, odkud bereš to kategorické tvrzení, že to ARMy nezvládnou...
Tiskni
Sdílej: