Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Ruční http://www.dx.com/cs/p/handheld-usb-2-0-visible-laser-barcode-scanner-black-yellow-217024 nebo mobilní nebo jak vlastně ?
http://www.aliexpress.com/store/product/Portable-Weight-Sensor-Load-Cell-Weighing-Sensor-Scale-Electronic-Scale-5KG-FZ0967/406986_2000008385.html http://www.amazon.com/Keyes-Weighing-Sensor-Module-Arduino/dp/B00NPZ4CPG#descriptionAndDetailstimto smerem, jinak si kup hotovou vahu s kabelem od 1500,- nahoru..
RPi neni vhodne na tento projektProč? Je tam něco hard realtime?
ktery by pasoval presne na tuto situaciNevidím důvod dělat sériový a I2C bridge z Arduina do Linuxu, když oba protokoly jsou implementovány přímo v tom Linuxu.
a pak jak to připojím k RPI?Jo. A pak si vygooglíš, jak se z Linuxu komunikuje po I2C.
Jinak real-time se myslí co?Že tvoje úloha vyžaduje naplánování na přesný čas, jinak to nebude fungovat. Přičemž já přesným časem myslím to, co je míň než tak 100 ms (podle aplikace - váhy asi budou mít jiné požadavky než řízení bezpilotního letadla).
Jakože to bude chvíli trvat, než se ty data přesunou do RPI?Ne, že ten protokol nemusí vůbec fungovat. Třeba u bitbangovaného sériáku by se mohlo stát, že se tvoje aplikace nedostane ke slovu v intervalu, který určuje nastavený baudrate, a pošleš něco, co jsi nechtěl (třeba místo 1001 pošleš 1101, protože jsi nestihl po prvním bitu změnit stav).
A do Arduina to jde hned?Podle toho, jak to naprogramuješ. Ale udělat jednoduchou realtime aplikaci na Arduinu je podstatně jednodušší než ji udělat na Linuxu.
Tiskni Sdílej: