Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ruční http://www.dx.com/cs/p/handheld-usb-2-0-visible-laser-barcode-scanner-black-yellow-217024 nebo mobilní nebo jak vlastně ?
http://www.aliexpress.com/store/product/Portable-Weight-Sensor-Load-Cell-Weighing-Sensor-Scale-Electronic-Scale-5KG-FZ0967/406986_2000008385.html http://www.amazon.com/Keyes-Weighing-Sensor-Module-Arduino/dp/B00NPZ4CPG#descriptionAndDetailstimto smerem, jinak si kup hotovou vahu s kabelem od 1500,- nahoru..
RPi neni vhodne na tento projektProč? Je tam něco hard realtime?
ktery by pasoval presne na tuto situaciNevidím důvod dělat sériový a I2C bridge z Arduina do Linuxu, když oba protokoly jsou implementovány přímo v tom Linuxu.
a pak jak to připojím k RPI?Jo. A pak si vygooglíš, jak se z Linuxu komunikuje po I2C.
Jinak real-time se myslí co?Že tvoje úloha vyžaduje naplánování na přesný čas, jinak to nebude fungovat. Přičemž já přesným časem myslím to, co je míň než tak 100 ms (podle aplikace - váhy asi budou mít jiné požadavky než řízení bezpilotního letadla).
Jakože to bude chvíli trvat, než se ty data přesunou do RPI?Ne, že ten protokol nemusí vůbec fungovat. Třeba u bitbangovaného sériáku by se mohlo stát, že se tvoje aplikace nedostane ke slovu v intervalu, který určuje nastavený baudrate, a pošleš něco, co jsi nechtěl (třeba místo 1001 pošleš 1101, protože jsi nestihl po prvním bitu změnit stav).
A do Arduina to jde hned?Podle toho, jak to naprogramuješ. Ale udělat jednoduchou realtime aplikaci na Arduinu je podstatně jednodušší než ji udělat na Linuxu.
Tiskni
Sdílej: