Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Otázka zní zda-li využije potenciál dané pracovní stanice, která je více jak 5 let stará a stejně do ní bude muset kupovat nové disky, jak na tom budou s hlučností ojeté ventilátory včetně těch na grafice a zdroji, kolik to bude žrát v klidu oproti nejnovější generaci komponent.
Podle mě je výhodnější postavit si to z nových komponent, které si sám vybere, kvalitní zdroj, skříň, základovku a má minimálně na 5 let pokoj.
I levnější skládačky mi beží 24x7 již 9 let a měnil jsem jen zdroj a ventilátory, takže nepochybuji, že by to ta ojetá pracovní stanice nedala.
Musíš si definovat parametry: ECC RAM, počet jader, VT-d (potřebuješ spouštět další OS v KVM a využívat v něm plný výkon GK?), maximální množství RAM, grafiku v procesoru nebo dedikovanou, počet monitorů a jejich rozlišení.
Co se týče procesorů Skylake, tak chyba ve firmware není problém a s aférou ohledně ohýbání to také nebude tak horké, když si tam nepověsíš extrémě těžký chladič a nebudeš s tím jezdit po D1. Procesory Skylake ti přinesou ECC, VT-d, 64GB RAM, 4096x2304@60Hz již od nejlevnějšího Celerona. Haswell ti přinese VT-d až od i5, ECC od Xeonu a 32GB RAM.
Mohlo by tě zajímat vlákno VT-d, "VGA passthrough".
Tiskni Sdílej: