Redox OS (Wikipedie), tj. mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust, nově podporuje X11 a GTK 3.
Dnes po celém světě startuje prodej herní konzole Nintendo Switch 2.
Stovky Indů předstíraly, že jsou neuronová síť. Vzestup a pád Builder.ai.
Při operaci Pavučina, tj. rozsáhlé diverzní akci ukrajinských bezpečnostních sil, provedené 1. června 2025, při které byly bezpilotními kvadrokoptérami napadeny ruské strategické letecké základny hluboko na území Ruské federace, byl použít [𝕏] svobodný software ArduPilot (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GNU GPLv3.
V polovině května uplynul jeden rok od spuštění aukcí CZ domén, které provozuje sdružení CZ.NIC. Hlavním cílem bylo zpřístupnit uvolňované domény z registru (po expiraci nebo smazání) většímu okruhu zájemců. Před spuštěním aukcí se totiž k takovým doménám dostávalo jen několik málo subjektů, které uvolňované domény „odchytávaly“ s velkou úspěšností díky automatizovaným systémům k tomu připraveným. Běžný zájemce neměl reálnou šanci
… více »UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-9 Focal, tj. deváté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Firma Murena představila (PeerTube, YouTube) novou verzi 3.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.
Byla vydána nová verze 5.12 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Byly publikovány informace (txt) o zranitelnostech CVE-2025-5054 v Apport a CVE-2025-4598 v systemd-coredump. Lokální uživatel se může dostat k výpisu paměti programu (core dump) s SUID a přečíst si tak například /etc/shadow.
Řešení dotazu:
Settings for eth1: Supported ports: [ TP MII ] Supported link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full 100baseT/Half 100baseT/Full 1000baseT/Half 1000baseT/Full Supported pause frame use: No Supports auto-negotiation: Yes Advertised link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full 100baseT/Half 100baseT/Full 1000baseT/Half 1000baseT/Full Advertised pause frame use: Symmetric Receive-only Advertised auto-negotiation: Yes Link partner advertised link modes: 100baseT/Half Link partner advertised pause frame use: No Link partner advertised auto-negotiation: No Speed: 100Mb/s Duplex: Half Port: MII PHYAD: 0 Transceiver: internal Auto-negotiation: on Cannot get wake-on-lan settings: Operation not permitted Current message level: 0x00000033 (51) drv probe ifdown ifup Link detected: yesskusim to prekonfigurovat na 1000
auto eth1 iface eth1 inet static pre-up /usr/sbin/ethtool -s eth1 speed 1000 duplex full
Je nastavena na 100A ještě k tomu halfduplex. Je možné, že nová síťovka je „vybíravější“ na kvalitu konektorů/kabeláže.
Link partner advertised link modes: 100baseT/Halfa nebo switch..
sudo ethtool --change eth1 speed 1000 duplex full autoneg offNa 1000 nefunguje. vzdy vypise
Cannot set new settings: Invalid argument not setting speed not setting duplex not setting autonegAk dam na 10, alebo 100 tak to funguje
Link partner advertised auto-negotiation: Nona druhe strane mas natvrdo 100.
ethtool
na systémech vždy u pomalého řekne, že protejšek (switch) nabízí jen 100M. A šlo to ručně přetlačit ethtool
em na 1G na obou. Přepokládám, že přeslechy s méně kvalitním kabelem a blízkostí 240V jednu linku více zaruší.
Tiskni
Sdílej: