Fedora 38 nabídne celý Flathub. Od Fedory 35 platí, že pokud si v edici Workstation při úvodním nastavení povolíte zdroje třetích stran, nastaví se vám mezi těmito zdroji také Flathub. Ten k dnešnímu dni nabízí zhruba 2000 aplikací ve formátu Flatpak, mezi nimiž naleznete i ty proprietární, které ve Fedoře nejsou k dispozici. Doteď se ale Flathub nastavoval pouze ve filtrované podobě. Dokud si uživatel sám Flathub nepřidal, měl z tohoto
… více »Memtest86+ (Wikipedie), svobodný nástroj pro kontrolu operační paměti, byl vydán ve verzi 6.10. Hlavní novinkou je podpora Secure Bootu.
Fathy Boundjadj představil webový prohlížeč běžící v terminálu s názvem Carbonyl. Postaven je na Chromiu. Podobný prohlížeč je Browsh. Ten je postaven na Firefoxu.
Byla vydána nová verze 33.1, tj. první stabilní verze nové řady 33, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 13.0. Přehled novinek v seznamu změn. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.
Jako každý měsíc je zde Virtuální Bastlírna s novinkami ze světa bastlení, elektroniky, vědy a techniky. Tento měsíc se navíc opravdu urodilo. Co si tedy bastlíři z projektu MacGyver.sh připravili? Ze světa software například zajímavá betaverze LTSpice 17.1, která umí počítat charakteristiku spínaných zdrojů z tranzientní simulace. Zároveň je tu první release candidate KiCADu 7 a brzy by měla být plnohodnotná verze 7. Nebo třeba
… více »Na YouTube byl představen projekt Open Assistant. Dle vývojářů se jedná o open source alternativu k ChatGPT aneb konverzační umělou inteligenci pro každého. Vývoj probíhá na GitHubu.
Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
dhcpd
by tohle měl umět taky.
V abclive se dhcpd spouští při startu takto (stejně jako ve Slax)
for eth in `ls /sys/class/net`; do # check if dhcpcd is not already running for $eth interface, # in that case it was started by hotplug so don't start it again if [ "$eth" != "lo" -a ! -e /etc/dhcpc/dhcpcd-$eth.pid ]; then echo "/sbin/dhcpcd -d -t 10 $eth" /sbin/dhcpcd -d -t 10 $eth fi doneRád bych se proto zeptal, umí dhcpd reinicializovat síť? Poku ano, co je potřeba nastavit (nepovedlo se mi najít man stránku). A pokud ne, je nutné
dhcpd
zrušit, pokud mám nainstalovat ifplugd
?
Umí takové věci, ale má to dva háčky. Zaprvé, je tam timeout. Po tomto timeoutu buď vrátí chybový stav 1 a skončí, nebo se zdémonizuje a běží dál. (Podle toho, zda se mu podaří interface nastavit nebo ne.) Zadruhé, pokud dostane nekonečný lease time, nastaví interface a skončí, dál už neběží, ježto to považuje za zbytečné.
Nutnost použití ifplugd je spíše hardwarovou záležitostí. Například na mém počítači lze libovolně vytahovat a zapojovat kabel, pokaždé se síť vzpamatuje. Vzpamatuje se i po hibernaci pomocí suspend2. Možná je na nějakém hardwaru problém a jedině tam je ifplugd nutný.
Myslím, že oba démoni nejsou v konfliktu. Ifplugd je novější řešení, ale nikdy jsem ho osobně nezkoušel. Pokud zastane i funkci dhcpcd, pak by plně postačoval.
Pokud jde o manuálovou stránku, já ji v distru mám a určitě bude někde na netu, třeba u GNU nebo tak.
Tiskni
Sdílej: